Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, HABERLEŞME SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

3 hafta önce
4 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, haberleşme sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörde yerli ve milli oranının artırılması için ortak çalışmanın önemine değinen Karaismailoğlu, sektör temsilcilerinden bu konuyla ilgili rapor hazırlamasını istedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK), “Yerli Ürün Ekosisteminin Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” toplantısı gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda, kamu ve özel sektör temsilcileri ile mobil operatörlerinin yetkilileri hazır bulundu. Sektördeki yerli ve milli çalışmalarla ilgili değerlendirmenin yapıldığı toplantıda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerli ve milli oranının artırılması için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Karaismailoğlu, ortak çalışmanın önemine değindi ve sektör temsilcilerinden rapor hazırlamalarını istedi. Karaismailoğlu, 5G’ye geçiş sürecinde devletin her zaman sektörün yanında olduğunu vurguladı ve “Yerli ve Milli Haberleşme altyapısı ülkemiz için en stratejik konuların başında geliyor. Tüm paydaşlarımızla birlikte altyapımızı ve sektörümüzü güçlendirecek adımları tek tek atıyoruz” dedi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 634 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.