Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

AK PARTİ KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZAFER ÇOKTAN PROJELERİNİ AÇIKLADI

3 hafta önce
226 kez okundu
AK PARTİ KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZAFER ÇOKTAN PROJELERİNİ AÇIKLADI

ÇOKTAN’DAN KEÇİÖREN’E VİZYON PROJELER

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’li Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan, belediye başkanlığı döneminde gerçekleştireceği projelerini açıkladı.

Seçim çalışmaları kapsamında Keçiören’deki çeşitli dernek, vakıf ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Çoktan, yeni dönemde kentin geleceğine yön verecek projeler hazırladıklarını belirtti.

Keçiören’in Ankara’nın parlayan yıldızı olduğunu dile getiren Çoktan, “Doğup, büyüdüğüm Keçiören’e hizmet etmek için yola çıktım. Devralacağımız hizmet bayrağını en üst noktaya taşıyacağız. Niyetimiz o ki çok çalışacağız, gecemizi gündüzümüze katıp hep birlikte Keçiören’e güzel bir gelecek yazacağız.” diye konuştu.

Çoktan, hazırladıkları projelerin odağında çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve tüm Keçiörenlilerin olacağını vurgulayarak, “Eser ve hizmet siyaseti ile emaneti hakkıyla ve layıkıyla taşıyacağız. İnsan öncelikli, hizmet odaklı yerel yönetim ilkesiyle Keçiören’e değer katacağız.” dedi.

Vizyon projelerini bir katalogda sıralayan Zafer Çoktan, “Çoktan Planladık” başlığıyla 100 projeye yer verdi. Çoktan’ın projeleri arasında Akıllı Kentsel Dönüşüm, Çok Amaçlı Pazar Yerleri, 7/24 Çocuk Bakımevi ve Mahallelere Yeni Kreşler ile gençler ve çocuklar için planlanan onlarca eğitim, spor ve kültürel etkinlik mekanları dikkati çekti.

Çoktan’ın Öne Çıkan Vizyon Projeleri

Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Kentsel Dönüşüm ve Gelişme Alanı İmar Planları ile daha modern ve yaşanılabilir semtler yapacağız. Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayarak, yepyeni bir şehircilik hamlesi başlatacağız. Konsept Sokaklar Projesi ile tarihi Ankara evleri ve çarşılarını yansıtan tematik sokaklar inşa ederek cazibe merkezleri oluşturacağız.

Türkiye Yüzyılı Mimarisi

“Eser Siyaseti” anlayışımızı devam ettirecek, “Eser Belediyeciliği” olarak şehrimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Keçiören’in tarihi, coğrafi, manevi ve kültürel birikimine hakim olan, asırlık tecrübe ve birikimden feyz alarak bugünün ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilen “Türkiye Yüzyılı Mimarisi” ile eser bırakma iddiamızı devam ettireceğiz. Aktepe, Çaldıran, Ufuktepe, Ayvalı, Çiçekli, Kafkas pazaryerinin çevre düzenlemesi, sosyal donatıları ve uygulama alanlarını dönüştürerek yeni nesil pazaryerlerini Keçiören’e kazandıracağız. Keçiören’le özdeşleşen Fatih Stadı’nı yenileyerek gençliğin hizmetine sunacağız.

Yürünebilir Cadde ve Sokaklar

Yayaların yoğun olarak hareket halinde olduğu sokaklarda araç trafiğinin azaltılması, kaldırımların konforlu ve kısıtlama olmaksızın sürekliliğinin temin edilmesi, gece saatlerinde özel güvenlik ve aydınlatma başta olmak üzere tüm tedbirlerin azami ölçüde artırılması, cep parklar ve dinlenme noktaları oluşturarak yaya konforunun sağlanması gibi çözümler üreteceğiz.

Sıfır Atık Seferberliği

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürütülen, ülkemizin “Sıfır Atık” hedefleri doğrultusunda özellikle aileyi merkeze alan bir anlayışla atıkları kaynağında ayırma bilincinin oluşması için çalışacağız. Sıfır Atık alışkanlıklarını toplumsal tabana yaymak, israfı önlemek, atığın azaltılması, yeniden kullanımı ve geri dönüştürülmesine yönelik projeleri, konutlardan başlayarak tüm ilçemizi kapsayacak şekilde yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Çalışan Annelere Müjde

Çalışan anneler için kreş ihtiyacı olan bütün mahalleler belirlendi. “Çocuk da yaparım, kariyer de” diyen kadınlarımızın yanında yer alacak ve birçok mahallemize ailelerin çocuklarını güvenle emanet edebileceği yeni kreşler açacağız. Çocukların gelişim süreçlerine katkı sağlayacak eğitimler ve oyunlar ile geleceğimize en büyük yatırımlardan birini yapacağız. Ayrıca vereceğimiz eğitimle sertifika alan mahalle sakini kadınlarımızı bu kreşlerde yardımcı anne olarak görevlendireceğiz.

7/24 Çocuk Bakımevi

Gece ve hafta sonu çalışan annelere müjde veriyoruz. Gecesini gündüzüne katanların çocukları artık bize emanet. Polislerimiz, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm gece emekçilerimiz için nöbetçi çocuk bakımevi hizmeti sunacağız. Acil işi çıkıp, çocuğunu bırakacak kimsesi olmayan anne ve babaların yardımına koşacağız. Haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet verecek olan bu merkezlerde çocukların gelişimlerini desteklemek üzere programlar uygulayacağız.

Gençlerin Buluşma Merkezi

Keçiören’in dört bir yanında açacağımız yeni gençlik merkezlerinde eğitimden spora, sanattan kültürel aktivitelere kadar birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için etütler düzenleyerek, uzman öğretmenlerce eğitimler vereceğiz. Keçiörenli gençlerin doğa ile buluştuğu, spor, sanat etkinlikleri gerçekleştireceği “Gençlik Obası” inşa edeceğiz. Mahallelerimizin parklarında sessiz ve sesli odaların bulunduğu cep kütüphaneleri ve gençler için çalışma alanları oluşturacağız. Yurtdışı eğitim programlarına yönelik eğitimler vererek, Keçiören gençliğini Avrupa Birliği’nin Erasmus değişim programı kapsamında dünya ile buluşturacağız.

Keçiören “Engel” Tanımayacak

Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyalleşmelerine destek olmak amacıyla sosyal ve yapısal projeleri hayata geçireceğiz. Havuz, spor salonu, binicilik ve sosyal donatılarla oluşturulan “Engelsiz Yaşam Merkezi”ni hizmete sunacağız. Bu merkezde tekerlekli sandalye tamir atölyesi açarak sandalyeleri hasar gören veya bakıma ihtiyaç duyan tüm engellilerin ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacağız. Görme engelliler için düzenlenecek şehirde yaşam eğitimleri ile farklı yaş gruplarındaki görme engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak eğitim vereceğiz. Ayrıca engellilerin kullanımına özel tasarlanmış oyun ve eğlence üniteleri ile açık hava spor gruplarının yer alacağı “Engelli Gündüz Bakımevi” inşa edeceğiz.

Gerçek Sosyal Belediyecilik

AK Parti ile özdeşleşen sosyal belediyecilikte yeni bir dönem başlatacağız. Sosyal tesislerimizde yer alan tüm hizmetlerden 65 yaş üstü emeklilerimize %50 indirim sunacağız. Ev hanımlarının el emeği göz nurunun kazanca dönüşeceği “Hanımeli Arastaları” adıyla butik dükkanlar oluşturacağız. “Hanımeli Lokantaları” açarak maharetli kadınların üreteceği yemekleri lezzet tutkunlarıyla buluşturacağız. “Vefahane” adıyla yaşlıların keyifli vakit geçireceği mekanlar inşa ederek, bu merkezlerdeki lostra, berber ve terzi gibi hizmetlerden ücretsiz faydalanmalarını sağlayacağız. Özel servis araçları ile Keçiören’den havalimanına doğrudan ulaşım sağlayacağız. Keçiören’deki tüm STK’larımızın tek noktadan hizmet alabilecekleri “Güç Birliği Sivil Toplum Merkezi”ni Keçiören’e kazandıracağız.

Cumhur İttifakı El Ele

Cumhur İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan, ittifak olarak seçimlere birlik ve beraberlik içerisinde gireceklerini kaydetti. Seçimi rekor oy oranıyla kazanacaklarını vurgulayan Çoktan, “31 Mart’ta sandıktan zaferle çıkacağız” dedi. Çoktan, Turgut Altınok’un Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Keçiören’in kentsel dönüşüm başta olmak üzere trafik ve alt yapı sorunlarının da büyük bir hızla çözüme kavuşacağını sözlerine ekledi.

Haber merkezi:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.