Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMIMIZ BURUK GEÇTİ

3 sene önce
360 kez okundu
TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMIMIZ BURUK GEÇTİ

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu yapmış olduğu açıklamada. “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramınız buruk geçti.”dedi.

Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Türk Basını kamusal hizmetin yanı sıra yapmış oldukları doğru ilkeli haberler ile kamuoyunu aydınlatma görevlerini layıkı ile yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir.

Ancak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Belediye ve kurumlara gönderilen tasaruf tedbirleri kararnamesi ile ayakda durmakda zorlanan ülke geneli “Yerel Gazeteler” kapanma ve kepenk indirme noktasına gelmiştir.

Haber vermek de habercilikte tasarruf tedbirleri uygulanmasına ivedikle son verilmelidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Basın medya için yayınlamış olduğu tasarruf tedbirleri genelgesini geri çekmesini bekliyoruz.

Bir daha söylüyoruz.

Gazetelere nefes, destek olunsun. Köstek olunmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle haber verme adına

önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.