Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, 19 Mayıs Kutlama Mesajı yayınladı

3 sene önce
191 kez okundu
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, 19 Mayıs Kutlama Mesajı yayınladı

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu,
Mustafa Kemal Atatürk`ün Samsuna çıkışının 102. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebi ile bir mesaj yayınladı.

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “ 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 102. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.
Cumhuriyetin korunması, gelişmesi, çağdaş Uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşecektir. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, birlik ve beraberliğinizi koruyarak, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Sevgili gençler, Ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamızda siz gençlerin sayesinde olacaktır. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sizlere güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.