Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TKDK Şanlıurfa’da görev değişimi

11 ay önce
63 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa Koordinatörü Sadık Serkan Aydın görevine başladı. Kamuoyunun bildiği üzere geçen hafta boşalan ve kısa adı TKDK olan kuruma Akademisyen Dr. Sadık Serkan Aydın atanmıştı. Peki kimdir Serkan Aydın, kendisi ile ilgili kısa bir araştırma yaptık.

1976 Adıyaman doğumlu Aydın, ilk orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamlamış olup, Üniversite öğrenimi için Bursa’ya gitmiştir. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra 2013-2014 yıllarında Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları” bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2015 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları” bölümünde başladığı Doktora eğitimini Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamlamıştır. Ayrıca ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirmiştir.

2000- 2006 yılları arasında Veteriner ve Tarım Danışmanlığı görevini yaptıktan sonra, 2006 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Mardin Tarım Müdürlüğü’ne veteriner hekim olarak atanmıştır. 2008 yılından sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Şanlıurfa Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğü, 2009-2015 tarihleri arasında Mikrobiyoloji Laboratuar Şefliği, 2015-2020 tarihlerinde ise Kars ve Şanlıurfa’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda Uzman olarak çalışmıştır. 2020 yılından itibaren 2 Ocak 2023’e kadar Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Ana Bilim Dalında Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaya devam etmiştir. Akademik hayatında uluslar arası hakemli dergilerde onlarca makale ve uluslar arası bilimsel toplantılarda sunulan bildirilere sahip olan Aydın, hayvan sağlığı ile ilgili projeler de yürütmüştür. 2 Ocak 2023 te ise TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü olarak atanmıştır.

Sadık Serkan Aydın iyi derecede İngilizce bilip evli ve dört çocuk babasıdır

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2633 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.