Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SANATÇI SEMA BOYANCI GRAVÜR SERGİSİ AÇTI

2 sene önce
115 kez okundu
SANATÇI SEMA BOYANCI GRAVÜR SERGİSİ AÇTI

Datça, uzun zamandır beklenen sanat galerisine kavuştu.
Cape Krio Otel, kendi bünyesindeki Luvi Sanat Galerisi’nin kapılarını Kasım ayında açıyor. 27 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında, gerçekleşecek olan. Gravür Sergisi ile gelecekteki yapılacak olan sergilerin ilki olacak.

Gravür sanatçısı Sema Boyacı sergi açılışı ile ilgili şunları söyledi.
“Sergimiz; benim, yaklaşık 60 kadar gravür eserimden oluşmaktadır. Bunlar; 1980’li yıllardan bugüne yapmış olduğum çeşitli tematik sergilerimden seçtiğim gravürlerdir.
2002 yılında Datça’ya yerleştikten sonra gerçekleştirdiğim sergilerimin konuları, kaçınılmaz bir şekilde Datça olmuştur. “Eski Datça” görünümleri, “Kaf Dağının Ardı Datça” gibi… Sergimizi oluşturan gravürlerin bir bölümü de bu resimlerdir.
Cape Krio Otel’e, bizi mutlu eden bu değerli hizmetleri için hem kendi adıma hem Datça sanat dünyası adına çok teşekkür ediyorum.
Luvi Sanat Galerisi’nin ve sergimizin açılış kokteyli, 27 Kasım Cumartesi günü, 16.00-19.00 saatleri arasındadır. Datça’daki tüm sanatçı ve sanatsever dostlarımızı davet ediyoruz.
Sergimizin açılışında görüşmek dileğiyle…
Sema BOYANCI
1954’te, Bolu-Mengen’de doğdu. 1971’de, Bolu İlk Öğretmen Okulu’nu bitirdi. 1974’te, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. 1992’de, GÜ M. Eğitim Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 2002 yılında Datça’ya yerleşti. Halen, Datça’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Ödülleri:
1990-DYO Resim Yarışması (Mansiyon)
1990-Devlet Özgünbaskı Yarışması (Mansiyon)
1993-Devlet Özgünbaskı Yarışması (İkincilik Ödülü)
1996-Devlet Özgünbaskı Yarışması (Başarı Ödülü)
1997-İş Bankası Özgünbaskı Yarışması (Büyük Ödül)

Datça, senelerce, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yaptı.

HABER ESMERI ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.