Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Nursanlar Holding 25 Milyon Euro yatırım yaptı, 250 kişiye istihdam sağladı.

2 ay önce
8 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Nursanlar Holding Hindistan’ın önemli otomotiv kabloları üreticisi MALHOTRA Cables Pvt. Ltd. firmasıyla Kütahya Tavşanlı OSB’de 25 milyon Euroluk yatırım anlaşması yaptı. 250 kişiye iş sağlayacak olan yatırım yıllık 120 Milyon Euro gelir getirecek.

 

Türk otomotiv sanayinin önemli üretim gruplarından olan ve 1956 yılında %100 Türk sermayesi ile kurulan Nursanlar Holding’in şirketlerinden NURSAN Kablo Donanımları A.Ş, Hindistan’ın önemli şirketlerinden MALHOTRA Cables Pvt. Ltd. ile yeni bir yatırıma imza attı.  Halen Ford, Hyundai, Renault, Fiat gibi ana sanayi projelerine otomotiv elektrik donanım setleri, akü kabloları ve koruyucu plastik parça üreten NURSAN KABLO, Kütahya Tavşanlı OSB’de 25 milyon Euroluk yatırım anlaşması yaptı. 2023 yılında hayata geçmesi planlanan bu yatırım; %65 ithal girdi ile tedarik edilen kabloların yerlileştirilmesiyle 250 kişiye istihdam sağlayacak ve yıllık cirosu 120 milyon Euro olarak gerçekleşecek.

 

MALHOTRA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rajiv MALHOTRA ve Nursanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaetano De ROCCHLI’nin katıldığı imza töreninde NURSANLAR Holding CEO’su Kaan Yamakoğlu; “Yerlileştirme ve istihdam potansiyeli yüksek olan sektörümüzde, Anadolu’da uluslararası sermayenin yaygınlaşması adına bu iş birliğini önemsiyoruz” dedi.  “Bu yatırımla ithal ettiğimiz kabloların % 65’inin yerlileştirilmesini sağlayacağız. Cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek için çoğunluğu kadın olmak üzere 250 kişiye de iş imkânı sağlayacağız.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: ‘’%20’si ihracat olmak üzere 350 milyon Euro ciroya sahip olan NURSANLAR Holding, 12 farklı üretim tesisinde 180.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olduğunu belirten Kaan Yamakoğlu hali hazırda 5500 olan çalışan sayılarının %60 oranında kadın olduğunu, bu anlaşmayla oranın daha da yükseleceğini, kadınlara iş imkanı sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

 

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.