Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

MÜSLÜMANLIK TA YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ.

11 ay önce
136 kez okundu
MÜSLÜMANLIK TA YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ.

Değerli okurlarım,
Yaşantımın son on, oniki YILINI dini mi incelemeye ayırdım,okudukça da nekadar muhteşem bir dinimiz var demekten kendimi alamadım.
Ama gelin görün ki bugün bize sunulan hatta dayatılan din, gerçek müslümanlık değil…Herkes işine geldiği gibi, bu güzelim dini sağından solundan çekiştirip, deforme etmiş. Hemen akla gelen, doğru bildiğimiz yanlışlara deyineyim…
—NAMAZ dinin direği değil gereğidir. Dinin direği doğruluk, dürüstlük, adalet ve paylaşımdır.
—MİRAÇ olayında, sav peygamberimiz beden olarak hiçbir bir yere gitmemiştir.Mekke den ayrılmamıştır bedeni.Eğer göğe yükseldi dersek, Allah a cc mekan ve yön biçmiş oluruz.Miraç, gönül ve vicdan dünyasında gerçekleşmiştir. Ruhani bir olaydır, bedeni hiçbir yere yükselmemiştir.
—iktidarda oturanların, ihtiyaçtan fazla mal biriktirmesi haramdır.Sevgili peygamber in sav bir evi, bir devesi vardı.Mülkiyetsiz olarak vefat etti.
—Dinde değil, dini düşüncede reform gereklidir.
—Kabe, Allah ın cc sembolik evidir.Kabe de, Allah cc oturuyor değildir.Kıble yönünü tayin edemiyorsanız, istediğiniz yöne dönerek, namaz kılabilirsiniz.
—İkra oku demek değildir.Çağır manasındadır. Bizim ayetlerimizi insanlara ilet, oku, çağır demektedir
—Cennet te huriler yoktur.Huri göz aydınlığı,ayn demektir.Erkek için de, kadın için de böyledir. Erkek bakış açısıyla bakılıp, huriler var deniyor.Aslı astarı yoktur.
—Hz isa gelmiyecek. İslamda beklenmesi gereken üç şey var. Ölüm, afet, kıyamet.Bunlar gelmeden dua edin denir…
Sevgili arkadaşlar,bu doğru bildiğimiz yanlışlar, uzar gider. Yazı uzayıncada sizler okumak istemiyorsunuz, sizi sıkmamak adına yazıma son veriyorum.
İkerleyen günlerde, kaldığımız yerden devam ederiz.
Saygı ve sevgilerimle

Namık Olgun
Gazeteci
0.532 6861010

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.