Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kar ve tipiden kapanan 135 köy yolundan 109’u ulaşıma açıldı

1 sene önce
61 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

MEHMET MUSTAFA DOGAN

Erzincan’ın merkez ve yüksek kesimlerinde etken olan kar yağışının ardından kapanan 135 köy yolunun 109’u ulaşıma açıldı. Kapalı bulunan 26 köy yolunun ulaşıma açılması için ise çalışmalar aralıksız sürüyor.
Erzincan etrafında etken olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarında emekler sürüyor. Olumsuz hava şartları sebebiyle Çayırlı’da 3, Refahiye’de 15, Tercan’da 6 ve Üzümlü 2 olmak üzere toplamda 26 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.
İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği 68 takım, 4 bıçaklı kamyon, 19 kepçe, 3 dozer ve 14 greyder ile kapalı köy yollarını yine ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Öte taraftan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı son değerlendirmelere bakılırsa, bölge genelinde havanın parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı karla komplike yağmur ve kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Sabah ve gece saatlerinde ise buzlanma ve don vakası ile beraber pus ve yer yer sis hadisesinin görüleceği de tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyredeceği bölgede rüzgar, Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, zaman zaman güçlü (40-60 km/saat) esecek.
“Çığ uyarısı”
Bölgede yüksek kar örtüsü bulunan dik eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
“Zirai don uyarısı”
Bölge genelinde (Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) kuvvetli zirai don planlanıyor. Tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımız başta olmak suretiyle zirai don tehlikesine karşı tedbirli olunmalı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca il ve ilçeler için hazırlanan ısı tahminleri dikkatle takip edilmelidir.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.