Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kadın İsterse imkansızı başarır

2 sene önce
637 kez okundu
Kadın İsterse imkansızı başarır

Alaşehir Kadın Kooperatifi
5 Eylül 2019 tarihinde kuruldu, Alaşehir’li kadınlar için özel bir tarihdir bu tarihte , Alaşehir Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifi’nin açılış tarihidir. Artık evlerinde yaptıkları her üründen gelir elde edebiliyorlar artık el emekleri değerini buluyor.

Alaşehir’li kadınların ekonomiye katılmasının yanında Alaşehir üzümünü tanıtmak ve markalaşmasını sağlamak kooperatifin kuruluş amaçları arasında. Kooperatifi kurarken yaprak salamurasını tanıtmak, unutulan lezzetlerimizden biri olan üzüm köftesinin lezzetini hatırlatmak, kafe işletmek, el işi ürünleri ile pazar bulmak hedefleri arasındaydı.

Kadınlarımızla büyüyorlar
Hedefleri doğrultusunda ilk bir yılın sonunda 7 kurucu ortakla çıktıkları meşakatli yolda şimdi 44 ortakları , bir yaprak salamura tesisleri , bir üretim evleri var , iki satış noktaları ve lezzetlerinin takipçileri olan Türkiye genelinde pek çok dostları var.

Kadın kooperatifi 2020 ve 2021 yılları arasındaki bu süreçte neler yaptı .

Üretici pazarlarında
Alaşehir Kadın Kooperatifi 2019 yılında İstanbul Gıda Şenlikleri kapsamında Şişli, Kadıköy ve Ataşehir’de stand kurarak Alaşehir’imizin tanıtımını en iyi şekilde yaparak bir çok ulusal televizyon kanalında kendilerine yer buldu. 2019 ve 2020 yıllarında Ankara Kooperatifler Fuarında Manisa’nın Alaşehir ilçesini en iyi şekilde tanıtmak için ellerinden geleni yaptılar. Kooperatif üyeleri her Çarşamba İzmir Kültür Parkında stant açarak el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyorlar.

Sosyal Sorumluluk açısından yapılanlar
Salgın hastalıkla mücadelenin depremlerin yaşandığı ülkemizde kooperatif bu konuda da sorumluluk bilinciyle hareket etmiş ve kampanyalarla zor durumda olanlara destek olmuştur. Sevgili okurlar sizde Alaşehir kadın kooperatifine destek olmak ve taze ürünlerden almak istiyorsanız .

Ödeme ve teslimat için adres :

Sakarya Mah. Kenan Evren Paşa Cad. No:43/B
45600 Alaşehir/Manisa/Türkiye

0 552 577 30 45
kadin@alasehirkadinkoop.com.

Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerinin Başkanı Sayın Selen Öküzcüoğlu Hanım’a teşekkür ederim.İzmir fuarında üretici pazarında bu gün beni karşılayan sıcak bir çay ikram eden ve ayrıca ,koop ortağı olan emektar Melek Burcu Bozkuş hanım’a teşekkür ederim.

Araştırmacı Yazar Gezgin Nuri Özmut .

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
1 Yorum Yapıldı
  1. Fatih dedi ki:

    Nuri kardeşim başarılarının devamını dilerim