Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KADER GAYRETE AŞIKTIR

2 sene önce
61 kez okundu
KADER GAYRETE AŞIKTIR

Değerli takipçilerim güzel insanlar, birçok alanda hayatımıza dair her yerde, yaşamış olduğumuz her olayda KADER diyip geçeriz yaaa… KADER diyip geçme; Bak ne diyor Sırrın sahibi; ( Biz her insanın KADERİNİ kendi çabasına bağlı kıldık.) İsra suresi 13.
Emek olmadan yemek olmuyor… İnsanlar dikkatsiz davranışları sonucunda yaşanılacak olan her olayda KADER derler. Kazalar, musibetler başımıza gelmeden önce geliyorum der aslında… İçki içip sarhoş olarak araç kullanan, yapılacak olan kaza kader değildir. Ahlaki kötü, öfke problemi olan biriyle evlenirsek dayak yemen KADER değildir… Dayağa işkenceye maruz kalan bunlara göz yuman insanların ölmesi, yaralanması KADER değildir.
Hayatımıza yön vermek bizlerin elinde, Dünya Bir tiyatro sahnesi ise bizlere verilen annelik, çocukluk, iş kadını, öğretmenlik gibi her birimizin farklı rolleri var. Kimsenin kuklası etkisi olmadan, bizlere verilen rolleri hakkı ile sahne bitip perde kapanana kadar kendi rolünüzü kendiniz oynamak insanı hakkınızdır.
İşte asıl kul hakkı başkalarının yaşama hakkına müdahale etmektir…Bir çocuğu çocukluğunu yaşamasına izin vermeyip kaldıramayacağı işleri yüklerseniz, eğitim hakkını elinden alırsanız. Evlilikte eşini seçme hakkini elinden alıp biz sana bunu layık gördük diyerek istemediği nikaha zorlamak, doğuracağı çocuk sayısına kadar müdahale edip, güçsüz korkak kendine sahip çıkamayacak insanların kaderine yön vermek kul hakkıdır.
Sevdiklerimize evlatlarımıza doğruyu öğretmeliyiz, yol göstermeliyiz kararlarına saygı duymalıyız. Sevdiklerimiz üzerinde kurduğumuz baskı onların hata yapmalarını sağlayacaktır. Özgüveni olmayan bireyler yetişir hiçbir alanda başarı sağlayamaz çünkü özgüven başarının anahtarıdır.
Kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur, Yüce Yaradan; “üstünlük takva iledir ”diyor… Asıl kader irademiz dışında olan olaylardır. Anne, baba, akrabalarımız, kardeşlerimiz, Mezhebimiz, doğduğumuz yer seçme hakkımız yoktur, bunlar bizim kaderimizdir.
Hayatı nasıl yaşayacağına sen karar ver. Hayat senin yaşam senin. Başrolde sadece sen varsın. Kendi hayatında figüranlık yapma. Şimdi kendine gel şöyle bir silkelen ve hayatına sahip çık yaşamak kadar güzel birşey yok. Yapılan hiçbir kötülük kader değildir. İşte bu yüzden Sevgili peygamberimiz “kalbinizin ısınmadığı insanlardan uzak durunuz” diyor. hadisi şerifte.
Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler. Selamlar Saygılar.
Meryem Aykan.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.