Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İzmir’de Kökünü Kurutma Operasyonu Gerçekleştirildi

2 ay önce
12 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri binasında İzmir’de başlatılan Kökünü Kurutma Operasyonu’na ilişkin açıklamalarda bulundu.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı iş birliğiyle operasyonun düzenlendiği bilgisini veren Bakanımız Sn. Soylu, “Toplam 1472 Polis ve Jandarmamızın katılımıyla aynı zamanda 24 dedektör köpeği, hava araçlarıyla birlikte sabah saat 06.15’te başlayan operasyonda 225 hedefimiz, 236 da girilecek yer söz konusuydu. 225 hedefin 202’sine şu ana kadar arkadaşlarımız ulaştı ve gözaltına aldılar.” dedi.
Operasyona katılan ekipleri tebrik eden Bakanımız Sn. Soylu, “Bugün sabah itibarıyla İzmir Valimiz, Emniyet Genel Müdürü’müz, Jandarma Genel Komutan Vekili’miz, İzmir İl Emniyet Jandarma Komutanlığı’mızla birlikte operasyonun seyrini takip ettik. Allah’a çok şükür kazasız belasız tamamlanmış oldu. Bu Türkiye’deki 36. Kökünü Kurutma Operasyonu. Aziz Milletimize şu bilgiyi vermek isterim; şu anda cezaevlerinde birçoğu imal ve ticaret suçundan olan 222 bin hükümlü, tutuklu, hükümözlü bulunmaktadır. Geçen yıl yani 2022 yılında 29 bin 800 kişi tutuklandı. Bunun 2 bini İzmir’de.” dedi.

Uyuşturucuya Bağlı Ölümler Düştü

Türkiye’nin uyuşturucuyla mücadeleyi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda amansız şekilde yürüttüğünü kaydeden Bakanımız Sn. Soylu, şöyle devam etti:
“Avrupa ve Amerika büyük uyuşturucu nakillerinin dışında uyuşturucunun kendi içlerinde dağıtımı dahil olmak üzere, kullanımı dahil olmak üzere teslim olmuş durumdadır. Oysa 2017 yılında 941 olan uyuşturucuya bağlı ölümler 2022 yılı sonu itibarıyla 250 rakamındadır. Yani Türkiye bu oranını, uyuşturucuya bağlı ölümler oranını bir bölü dörde düşürmüştür, milyonda 4,5. Milyonda 324, neredeyse 90 katı Amerika’dadır. Milyonda 29 Avrupa ortalamasıdır, milyonda 29,6 Almanya’dadır. Türkiye bu konuda Avrupa’nın ve Amerika’nın ve dünyanın içinde bulunduğu iklime teslim olmamaktadır. Son 4 yılda 124 bin metruk binanın 110 bin yıkılmış veya eğer tarihi eserse restore edilmiştir. Geri kalan 14 bin binanın da metruk binanın da yere rehabilitasyon ya da yıkılma işlemleri valiliklerimiz ve ilgili yerel yönetimler tarafından devam etmektedir.”

Milletimiz Bize İtimat Etsin

Türkiye’nin dünyaya uyuşturucuyla mücadelenin nasıl olduğunu gösterdiğini ifade eden Bakanımız Sn. Soylu, “Terörle nasıl mücadele etmişsek ve ülke sınırlarımızda terörü etkisiz hale getirmeyi sağlamış isek, şimdi de uyuşturucuyla mücadeleyi dünyaya aynen terörle mücadele ettiğimiz, birçok terör örgütüyle aynı anda baş ettiğimiz gibi uyuşturucu ile mücadelede de nasıl başarılı olduğumuzu dünyaya pes ettiği noktada bir örnek olarak göstermek durumundayız. Milletimiz bize itimat etsin.” diye konuştu.
Bakanımız Sn. Soylu, gençleri, çocukları, gelecek nesilleri uyuşturucu illetine karşı muhafaza etmenin sorumlulukları ve namus borcu olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:
“Burada bizden kimse acıma beklemesin. Bir sözümüz var acırsak acınacak duruma düşeriz. Onun için uyuşturucuya karşı sert mücadelemiz devam edecektir. Bunun altını çizerek belirtmek istiyorum. Türkiye hem etrafındaki coğrafyaya hem de dünyaya uyuşturucuyla nasıl mücadele edildiğinin ve arzın nasıl kesildiğinin en önemli örneğini gösterme kararlılığı içerisindedir.”
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, devletin suç ve suçluyla mücadelede nasıl hakim olduğunu göstereceklerini ifade ederek vatandaşlarımızın da bu konuda devlete güvenmesini istedi.

 

https://twitter.com/i/broadcasts/1OdKrzYODkeKX?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1618852562240774146%7Ctwgr%5Ece67138fc34c1827365b65d456cdde5e4349b2d1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.icisleri.gov.tr%2Fizmirde-kokunu-kurutma-operasyonu-gerceklestirildi

 

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1914 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.