Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yalova da Uyuşturucu Yetiştirenlere Baskın

Yalova da Uyuşturucu Yetiştirenlere Baskın

Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik sürdürülen istihbari çalışmalar sonucunda elde edilen bilgilere istinaden;

Adli makamlardan gerekli izin alınarak 30 Mayıs 2023 tarihinde Yalova ili Samanlı köyünde iki katlı bir eve düzenlenen operasyonda uyuşturucu elde etmek amacıyla evin bodrum katında iklimlendirme düzeneği tesis edildiği tespit edilmiştir.

Yapılan arama sonucunda; 257 kök skunk bitkisi, 992 gram skunk uyuşturucu maddesi, 15 gram kenevir tohumu, 2 adet hassas terazi, 4 adet telsiz ve uyuşturucu madde elde etmek üzere kullanılan muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Ürettikleri uyuşturucu maddeyi İstanbul’da piyasaya sürecekleri öğrenilen İ.A.G., H.S., R.A.Y. ve F.D.D. adlı şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yasal işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilen dört şüpheliden ikisi tutuklanmış, ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayişin sağlanması ve kamu düzeninin korunması amacıyla,  tüm suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilecektir.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.