Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hüseyin Baş’tan Önemli Açıklama

9 ay önce
47 kez okundu
Hüseyin Baş’tan Önemli Açıklama

“İman vatana sahip çıkmaktır”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: İstediğiniz kadar namaz kılın, oruç tutun, bütün malınızı mülkünüzü hayır hasenat yapın. Eğer size bırakılan bu vatan emanetini, size bırakanlar gibi fedakârlıkla gelecek nesillere bırakmak için dirayet göstermezseniz tam anlamıyla iman etmiş sayılmazsınız.

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin gençlik kollarınca Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen çalıştayın kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin tüm illerinden gelen gençlik teşkilatı yöneticilerine seslenen BTP lideri, “Bize düşen bu ülkeyi korumaktır, yaşatmaktır. Bize düşen bize bırakılan bu ülkeyi bizden sonraki nesillere bırakabilmektir. İman da budur” dedi.

 

“Vatana sadakati olmayan bir iman temiz değildir”

 

Konuşmasında imanın vatana sahip çıkmak olduğunu ifade eden BTP lideri, “İstediğiniz kadar namaz kılın, oruç tutun, bütün malınızı mülkünüzü hayır hasenat yapın. Eğer size bırakılan bu vatan emanetini size bırakanlar gibi fedakârlıkla gelecek nesillere bırakmak için dirayet göstermezseniz tam anlamıyla iman etmiş sayılmazsınız. Ben kimsenin imanını bilemem, ölçemem ama iman budur. Vatana sadakati olmayan bir imanın temizliği, saflığı, duruluğu bence konuşulamaz. Bu vatan bizim için böyle kutsal bir yerdir. Bu vatanı bugüne kadar her zaman gençler kurtarmış, korumuş ve bugünlere getirmiştir. Bugünden sonra da bunu yine gençler yapacaktır. Sadece cumhuriyet döneminde değil Osmanlı döneminde de bu işi gençler yapmıştır” dedi.

 

“Biz Haydar hoca ile her şeyi öğrendik”

 

“Biz Haydar hoca ile her şeyi öğrendik Allah’a çok şükür” diyen Hüseyin Baş konuşmasında şu ifadeleri de kullandı; “İşte Milli Ekonomi Modeli. Ekonomi bilmek basit bir şey mi? Çıkın sokağa biraz ekonomi konuşun. Sizin değme profesörleriniz senyoraj nedir bilmez. Haydar hoca on binlerce insana ekonominin hem literatürdeki yerini, hem kavramsal anlamını, hem gündelik dünyadaki karşılığını öğretti. Bakın bunu başkası yapamaz. Haydar hoca hepimizi tarihçi yaptı, hepimizi din adamı yaptı, hepimizi sosyolog yaptı. Ondan çok şey öğrendik. Şimdi bu öğrendiklerimizin bir ağırlığı var, sorumluluğu var yakın tarihte genel başkanımıza karşı, daha uzak tarihte atamıza karşı… Bir davamız, sorumluluğumuz var. Bugünden itibaren hiç durmadan çalışmalara devam edip, bu fikri bu davayı iktidar edeceğiz bu partiyi. En fazla 10 sene sonra göreceksiniz Allah’ın izniyle bu ülkede iktidarı Bağımsız Türkiye Partisi’ne emanet edecekler. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz ve layık olduğu yere taşıyacağız.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.