Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hastanede yapılan iğne felç etti

3 ay önce
20 kez okundu
Hastanede yapılan iğne felç etti

Müzeyyen Bilici evinde düşmesi sonucu tedavi olmak üzere özel bir hastaneye gitti.
Hastanede yapılan tetkikler neticesinde genç kadına koksiks kemiği kırılması tanısı kondu.
Hastanede Bilici”ye yapılan yanlış iğne neticesinde tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu iddia edildi.
Müzeyyen Bilici, yanlış iğne nedeni ile felç kalması hakkında şunları söyledi.
“Özel bir şirkette kimya mühendisi olarak çalışıyordum.
Sekiz ay önce evde ayağım kayması sonucu düştüm kuyruk sokumuğu kemiğim kırıldı.
Bir süre rapor kullandım.
Fakat bir türlü iyileşemedim ağrılarının şiddeti arttı.

Bu neden ile özel bir hastaneye gittim.
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Mehmet Zeki Yıldız tarafından 21 Eylül tarihinde enjeksiyon işlemi yapıldı.

Lokal anestezi altında 3 yerden iğne yapıldı. 2 tanesi koksiks kemiğine yapılırken, 1 tanesi ise kalçamdan yapıldı. Ama kalçama yapılan iğnede çok aşırı acı hissettim. Ameliyat esnasında da bunu belirttim. Bana bunun anlık bir ağrı olduğunu söylediler. 2 saat sonra evime gidebileceğim söylendi. Ayağa kalktığımda, sağ ayağımda tamamen güç kaybı ve his kaybının olduğunu fark ettim. Doktora söylediğimizde, iğneden olabileceğini söyleyip beklememi istendi. 6 saat geçti halen bir değişiklik olmayınca, kortizon verildi. MR ve bazı tetkikler yapıldı. 2 saatte çıkacağım diye gittiğim hastanede, malesef 6 gün kaldım.

Çok aşırı ağrılarım oldu. Dört saatte bir yüksek dozda ağrı kesici vermek zorunda kaldılar.
Fakat 6 gün sonunda, beni o haldeyken taburcu edeceklerini söylediler.
Tedavinin başka bir hastanede devam etmesi gerektiğini
Yetersiz kaldıklarını söylediler.
Beni ambulans ile başka bir Medical Park Hastanesine gönderdiler. Beyin ve Sinir Cerrahisi Prof. Dr. Türker Kılıç ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Prof. Dr. Deniz Konya’nın tedavime devam edeceklrtini belirttiler.
Nakil edilerek ambulans ile gelmeme rağmen iki saat o acılar içinde acilde beklettilfim. Bir gün sonra ise Deniz bey geldiğinde yüzüme bile bakmadı. Daha sonra da o hastaneden baygın olduğum halde onlara göre taburcu bize göre de resmen kovulduk. Sağlam girdiğim hastaneden tekerlekli sandalye ile inanılmaz ağrılarla çıkmak zorunda kaldım.

Medical Park Hastanelerinden o halimle kovuldukdan sonra başka özel hastanede tedavi görmeye başladım.
Tedavim sürecinde sonuçlarımı bir cok doktor inceledi.
Sonuç olarak yapılan enjeksiyon sonucu, bel bölgesinde sıvı ve ödem birikimi olduğunu sinir köklerinde de bu enfeksiyondan kaynaklı hasar olduğunu tespit edildi.
Yaşadığım bu ağrılardan dolayı belden aşağımı tamamen hissetmediğim zamanlar oluyordu. Üç ay geçti, ağrılarım dinsin diye gittiğim hastaneden tekerlekli sandalye ile çıktım. Şu an Bursa’daki özel bir fizik tedavi merkezinde tedavi görüyorum. Ne zaman düzeleceğimi kimse bilmiyor.

Bana yapılan bir iğne neticesinde bu haldeyim buna sebep olan doktor ve hastanenin biraz çaba sarf etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bana bir yol göstermek zorundaydılar. Ben günlerce kendime ne olduğunu bilmeden hastane hastane gezmek zorunda kaldım.
Hipokrat yemini etmiş doktorlar beni baygınken hastaneden kovdular. Ailemde ben bu vaziyette olduğumdan dolayı işini gücünü bıraktı benimle beraber buraya geldi. Yaklaşık üç aydır ailemde hiç kimse çalışmıyor. Ailem hem maddi hem de manevi zorluk çekiyor.
Sağlık Bakanlığı tedavi sürecime destek olmasını bu hale gelmrmde kusuru olanların cezalandırılmasını istiyorum. Yıllardır kendi ayaklarımın üzerinde durdum.
Tekrar eski sağlıklı günlerime dönmek için destek istiyorum. Dolaylı veya dolaysız olarak bu hale gelmeme sebep olan bu insanların vicdani yükümlülüğünü almamalarını kabullenemiyorum. Bir kere dahi bizi aramadılar. O yüzden şikayette de bulundum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.