Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Güya Esnaf Odası Ama Turizmcilerin Yapamadığını Yapıyor!

2 ay önce
11 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Pandemi sonra Türkiye’ye olan ilgiyi arttırmak için İngiltere, Ukrayna gibi en çok turist getiren ülkelerde tanıtım atağına kalkan ve özellikle giydirdiği otobüslerle farkındalık yaratan esnaf odası şimdi de taksileri giydirme projesiyle gündeme geldi, o da yetmedi cruise gemilerinin daha çok ziyareti için girişimlerde bulundu. Esnaf odası bu çalışmalarıyla adeta “TGA ve Tek rakibim Kültür ve Turizm Bakanlığı” dedirtti.

Hangi Esnaf Odası Bu?

Yaptığı çalışmalarla adeta parmak ısırtan ve tüm çalışmaları oda bütçesi ile yaparak kimseye yük olmayan bu esnaf odası Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası. Oda başkanı Mehmet Ayyıldız , Marmaris’te turizm sezonunun uzayabilmesi ve özellikle kış aylarında turist misafirlerin Marmaris’e gelebilmesi için, şimdi de cruise gemi turizmi üzerinde çalışmalar sürdürüyor. Başkan Ayyıldız, “Güzel Marmaris’imiz 12 ay turizmi hak ediyor. Bunu başarabiliriz. Marmaris liman işletmemiz, resmî kurumlar ve esnafımız el ele vererek istenilen ve arzulanan günlere en yakın zamanda kavuşabilir, turizm sezonumuzu uzatabiliriz” dedi.

Profesyonellerin Adeta Kapısını Aşındırıyor

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız yaptığı açıklamada “Konuyla ilgili dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren, önde gelen Türkiye ve Marmaris limanlarına sıkça uğrayan Miray Cruis Genel Müdürü Osman Erler, Hotel Manager Haldun Guzin, Royal Gabrien Satış Müdürü Güçlü Abbas gibi bir çok firma yetkilisi ile görüşmeler yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Turizm Sezonunu Uzatmak Bizim Elimizde

Başkan Ayyıldız, “Aslında güzel Marmaris’in 12 ay turizm yapabilecek bir hikayesinin olduğunu tekrar tekrar ifade etmek isterim, Marmaris turizmi yeterli oranda pazarlanamadı. Aslında Marmaris turizm hak ettiği yerde değil. Doğru adımlar atılırsa kış aylarında turizm yapabiliriz. Bu yıl Bodrum’a bile beklenenden fazla cruis gemisi yanaşmış. Halbuki Bodrum cruis gemi turizminde etkinliği fazla olmamasına rağmen, bu konuda Marmaris ile yarışıyor” dedi.
Mehmet Ayyıldız, konuyla ilgili 2023 Ocak veya Şubat aylarında bahsi geçen cruis gemi satış müdürlerinin katılımlarıyla Marmaris’te bir çalıştay yapılacağını, aynı zamanda Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak Miami ve İtalya’da düzenlenecek cruis gemi konulu çeşitli tanıtım faaliyetlerine de paydaşlar ile birlikte katılacaklarını belirtti.

Marmaris 12 Ay Turizmi Hak ediyor

Ayyıldız, “Güzel Marmaris’imiz 12 ay turizmi hak ediyor. Bunu başarabiliriz. Marmaris liman işletmemiz, resmî kurumlar ve esnafımız el ele vererek istenilen ve arzulanan günlere en yakın zamanda kavuşabilir, turizm sezonumuzu uzatabiliriz” diye konuştu.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1612 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.