Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Adayı Yusuf KILIÇ kimdir ?

9 ay önce
60 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Prof. Dr. Yusuf KILIÇ 1968 yılında Gaziantep İli Nizip İlçesi’nde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Nizip İlçesi’nde, Lise öğrenimini ise Gaziantep Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1997 yılında Gazi Üniversitesi’nde yaptı. Doktorasını “Eskiçağ Aile Hukuku” konulu tezi ile Gazi Üniversitesi Eskiçağ Tarihi alanında tamamladı.
1996 yılında Öğretim Görevlisi olarak Pamukkale Üniversitesi’nde göreve başlayan Yusuf KILIÇ, 2002 yılında Yrd. Doç., 2010 yılında Doçent unvanını aldı. 2016 yılında ise Pamukkale Üniversitesi’ne Eskiçağ Tarihi Profesörü olarak atandı.
Prof. Dr. Yusuf KILIÇ Eskiçağ Tarihi, Hukuk Tarihi, Dinler Tarihi ve Miryokefalon Zaferi’nin yeri konusunda birçok çalışma yaptı ve proje yürüttü. Prof. Dr. Yusuf KILIÇ’ın 23 Uluslararası makalesi, 14 Uluslararası toplantılarda sunulan bildirisi, 18 kitap ve kitap bölümü, 5 kitap editörlüğü bulunmaktadır. Ayrıca Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi’nin Baş Editörlüğünü yürütmektedir. Birçok derginin yayın kurulu ve hakem kurullarında yer almaktadır.
Prof. Dr. Yusuf KILIÇ, şimdiye kadar 20 Yüksek Lisans, 11 Doktora Tezi yönetmiştir. Prof. Dr. Yusuf KILIÇ’ın idari görevlerine gelince; Pamukkale Üniversitesi Senato Üyeliği ve Pamukkale Üniversitesi Eğitim Komisyon Üyeliği, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü, Pamukkale Üniversitesi Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürü, Tarih Bölüm Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Yusuf KILIÇ, Sumerce, Akadca, Babilce, Asurca ve Hititçe gibi ölü dilleri ve çivi yazısı bilmektedir. Prof. Dr. Yusuf KILIÇ evli ve 2 çocuk babasıdır
Yükseköğretim Kurumu’na Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Adaylığı başvurusunu yapan Prof. Dr. Yusuf KILIÇ, Gazi şehrimizin bir evladı olarak projelerim, bilimsel ve idari deneyimlerimle rektörlüğe talibim dedi. Uygulayacağım birçok proje ile üniversiteyi Gazi şehrimizle bütünleştirerek, şehrin dinamizmine proje üreten, bilimsel rehberlik eden bir yapıya ulaştırmak en büyük hedefimdir diyen Prof. Dr. Yusuf KILIÇ, ayrıca üniversite bünyesinde Türk-İslam Kültür ve Medeniyeti Enstitüsü ile Türk-İslam Kültür ve Medeniyeti Araştırma ve Uygulama Merkezi kurarak Gaziantep ve çevresinin dahası Yakın
Doğu’nun Türk-İslam Dönemi bütün unsurlarının ortaya çıkarılmasına önder bir üniversite yapısı oluşturacağını söyledi.

KAYNAK : İPEK YOLU HABER AJANSI

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2529 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.