Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Emeklinin Zam Oranı Belli Oldu…

3 sene önce
194 kez okundu
Emeklinin Zam Oranı Belli Oldu…

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin alacağı zam oranları da belli oldu. Memurlar temmuz ayında maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı yüzde 8,45 olacak.
Haziran ayı ve yıllık enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon haziran ayında yüzde 1,94 olarak gerçekleşti. Yıllık enflasyon ise 17,53 oldu. 6 aylık enflasyon yüzde 8,45 olarak belirlendi. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları da belli oldu.
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisi için 2021 yılında 3+3 zam kararı vermişti. Memurlar temmuz ayında maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak. Yaklaşık 8,5 milyon işçi emeklisi ve hak sahibinin aylıkları da bu yılın ilk 6 aylık enflasyon rakamıyla belirlenecek. İşçi emeklilerinin aylıkları, 6 aylık enflasyon oranında zamlanacak.Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı yüzde 8,45 olacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.