Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Emekliler Hak Arayışında

1 ay önce
37 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Tüm Emeklilerin Sendikası Alanya Şubesi, PTT yanında toplanarak basın açıklaması yaptı. Alanya Şube Başkanı Kıymet Erat başkanlığında gerçekleşen etkinliğe Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tekin Açıkalın da katıldı.
Alanya Şube Başkanı Kıymet Erat, Türkiye genelinde aynı gün, aynı saatlerde yapılan basın açıklamasında emeklilerin açlık sınırının çok altında bir gelirle var olma savaşı verdiğini ifade edip, sendika adına taleplerini sıraladı.
Erat, 2023 bütçesinden emeklilerin insanca yaşayacağı bir bütçe ayrılmasını, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olmasını, sağlıkta yapılan kesintilerin kaldırılmasını, intibak yasasının bir an önce çıkarılmasını, bütün emeklilere bayram harçlığı değil, yılda dört kez asgari ücret düzeyinde ikramiye verilmesini, emeklilere temel tüketim maddeleri olan Doğalgaz, elektrik, su, akaryakıt ödemelerinde indirim yapılmasını, EYT sorununun çözülmesinde mağduriyetin giderilmesini talep ettiklerini dile getirdi.
Başkan Erat, taleplerinin takipçisi olacaklarını ifade edip, bütün emeklileri Tüm Emeklilerin Sendikası 2017 bünyesinde hak mücadelesi vermeye davet etti.
Haber:Zeki Demir

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1613 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.