Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ÇOCUK KALBİ

4 ay önce
737 kez okundu
ÇOCUK KALBİ

Atlas;gözü pek, atılgan, yardımsever,fedakar, gücünü yalnızca iyilik yapmak için kullanan temiz kalpli anlamına gelen, haritada yerleşim yerini gösteren Atlas isminin bu güzel hikayesi hepimize örnek olsun .
Bir insanın yada bir ailenin isminin yada soy isminin bir parka, bir sokağa ,bir iş yerine, bir meydana verilmesi adının sonsuza denk yaşatılmaya çalışılması işte bütün mesele bu.
Dünyada yaşayan insanların ömürleri boyunca yaşamlarını yitirenedenk paylaşamadıkları şey nedir sizce?
Para ve pul ile satın alınamayacak bazı değerler vardır. Servet bağışlasan sahip olamayacağın bu değerlerin başında sevgi, saygı ve mutluluk gelir.
İnsanın insanı mutlu etmesi kadar güzel ne olabilir ki..
Bin bir emekle okuyup eğitimini tamamlayan gençlerin en büyük hayali kendi ayakları üzerinde durmaktır.
Okul bitince sudan çıkmış balık gibi orta da kalan gençlere yardım eli gene ailelerinden gelmektedir. Beş yıl boyunca Ege Üniversitesi Eczacılık fakültesinde okuduktan sonra büyük bir emek , cefa ve fedakarlık sonucu kendi iş yerini açan arkadaşımın oğlu olan genç adamın açtığı eczanenin adının hikayesi de oldukça ilginç bir şekilde gelişti.
Aynı gazetede yazı yazdığım arkadaşım Hatice hanım bir konuşma sırasında bana ‘ oğlum Talha ‘ya Karşıyaka da eczane açacağız oraya yakışır bir isim söyler misin ‘ dedi. Benim ise dudaklarımdan bir tek kelime döküldü ATLAS .
Aradan biraz zaman geçtikten sonra bana telefonda eczaneyi devir aldıklarını ve eczanenin ismini de Atlas koyduklarını söylediğinde sevincimi kelimelerle ifade edemedim o an.
Arkadaşım Hatice hanım telefonda neden bu kadar sevindiğimi sordu. Bende oğlumun isminin ‘ATLAS’ olduğunu söyledim.

Eve gelince oğlum Atlas ‘a ve eşim Sibel’e bu güzel haberi verdim. Bu haberi duydukların da onların sevinci de gözlerinden okunuyordu.
İnsanın insanı mutlu etmesinin bu kadar kolay olduğu şu fani dünya da insanların paylaşamadığı neydi acaba?
Açılış gününe kadar oğlum Atlas’ın gözüne uyku girmedi. Gördüğü herkese benim eczanem var artık hep bizden alın ilaçları demeye başladı.
Ve büyük gün.
Açılışa ailecek bayram yerine gider gibi hazırlandık, saatinden önce de oradaydık . Kendi iş yerimiz ve de kendi evladımızın işi gibi sevindik. Oğlum Atlas sevincini eline aldığı mikrofonla dile getirdi yedi yaşındaki

küçük bir çocuğun açılışa katılan büyük kitleye seslenişi bir liderin halkına seslenişi gibiydi.
Oğlumuzun adını sonsuza denk yaşatacak olan ATLAS eczanesi’ne ve bu isim sayesinde bağlarımızın güçlendiği bu aileye minnettarız.
Bu açılış gününde bizleri yalnız bırakmayan ünversite öğrencisi ve fotoğrafçı Görkem Özkan kardeşim açılışta çektiği muhteşem fotoğraf kareleri ile ve yakaladığı enstanteneler ile güne damgasını vurdu.
Ayarıca belirtmekten mutluluk duyduğum müzisyen çok değerli bir arkadaşımız Kurtuluş Doğru eşsiz melodileriyle açılışa renk kattı. Açılışa katılarak bizi onurlanan ,çiçek gönderen ve telefonla arayan herkese sonsuz teşekkürler.
Bol kazançlar hayırlı müşteriler dileriz. Kazancınız dünya ATLAS’I kadar büyük olsun.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
3 Yorum Yapıldı
  1. Aytekin Özkan dedi ki:

    Hayırlı uğurlu olsun inşallah ❤️

  2. Halil gecgel dedi ki:

    Çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık teşekkürler kolay gelsin

  3. Halil gecgel dedi ki:

    Açılan işyeri hayırlı uğurlu olsun inşallah emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler kolay gelsin