Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Başkan Bozkurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı”

1 sene önce
64 kez okundu
Başkan Bozkurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı”

Umut Partisi kurucu Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Bozkurt mesajında;”Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın hakları, topluma kazandırılması ve yaşadığı sorunlara toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Engelli olmak bir tercih değildir. Yaşadığımız hayatın bize neler getireceğini bilemeyiz. Hayat bazen kötü süprizlerle doludur.

Birey olarak her birimizin ileride bir engelli olmayacağının garantisini kim verebilir. Ya da çocuklarımızın engelli olmayacağının garantisi var mı?

Hepimiz bir engelli adayıyız aslında, o zaman her alanda empati kurarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak daha fazla tedbiri nasıl alabiliriz, öncelikle bunların çalışmasının yapılması gereklidir.

Ülkemizde sayıları yaklaşık 12 milyona oluşan engelli vatandaşımız var.Önce onlara sakat dedik sonra özürlü daha sonrada engelli gelin hep birlikte engelsiz diyerek onların önündeki tüm engelleri kaldıralım.

Engellilerin mutlu olması ve hayatlarını kolaylaştırmak için kendilerini diğer insanlardan olumsuz yönde farklı olduğu hissini ortadan kaldırmak devletin ve toplumun bir görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, her daim yanlarında olduğumuzu belirterek, selam ve saygılarımı sunuyorum.”Dedi.

Abdulkadir Bozkurt
Umut Partisi Kurucu Gn.Bşk.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.