Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BERGAMA’da TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERE KÜTÜPHANE

3 sene önce
664 kez okundu
BERGAMA’da TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERE KÜTÜPHANE

İzmir’in Bergama ilçesinde tutuklu ve hükümlülere kütüphane için büyük iş birliği gerçekleşti.
Bergama’da Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde kütüphane kurulması için düzenlenen kitap bağışı kampanyasına gün itibariyle start verildi.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü, tutuklu, personel ve ailelerinin kütüphane ihtiyaçlarını karşılamak, okuma ve algılama alışkanlığını geliştirmek ile okuma kültürü oluşturmak için 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bergama Adliye Sarayında kitap bağışı kampanyası açıldı.
Bergama Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan YÜCEL ve Bergama Adalet Komisyonu başkanı Şeçkin ŞENLİK ve ilçe belediye başkanı Hakan KOŞTU tarafından start verilen kampanyaya ilk etapta yüze yakın kitap bağışlandı.
16 Haziran’a kadar devam edecek kampanya süreci boyunca bağış yapmak isteyen vatandaşlar ve STK lar ve kurumlar Bergama ilçesi Adalet Sarayı’nda kurulan “Kitap Bağışı” Standında görevli personellere kitap bağışı yapabilecek.
Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan YÜCEL bağış kampanyasının önemine değinerek, şunları söyledi. “Adalet Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığımız arasında Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde kütüphane kurulması için iş birliği protokolü kapsamında Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün de katılımıyla 81 ilde eş zamanlı kampanya başlatıldı. Sizlerden, değerli Bergama’lı hemşehrilerimizden gereken hassasiyeti göstereceğinizi ve kampanyaya destek vermenizi bekliyoruz dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan YÜCEL Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün sözleriyle Konuşmasını SONLANDIRDI”BEN KÜÇÜKKEN FAKİRDİM. ELİME İKİ KURUŞ GEÇŞE BUNUN BİR KURUŞUNU KİTABA VERİRDİM EĞER BÖYLE OLMASAYDIM BU YAPTIKLARIMIN HİÇ BİRİNİ YAPAMAZDIM”

Bu sebeple de İlk bağışı bizler yaparak kampanyamızı başlatıyoruz.
Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Bergama Adalet sarayında kurulan kitap bağış standına İLÇE Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, Bergama Başsavcısı Bilgehan YÜCEL, Bergama Adalet Komisyonu Başkanı Seçkin ŞENLİK, cezaevi savcısı Abdullah CURA,savcı Mehmet Halit BAKIR, savcı Çağrı KAYA, savcı İbrahim İPİÇÜRÜK, cezaevi müdürü Zeki YILDIRIM , ilçe emniyet müdürü Özcan ONUR,
ilçe Jandarma Komutanı Jan.Yzb. Mehmet Uğur ABACI ilçe milli eğitim müdürü Nuri KİRAZ ve bir çok katılımcı kampanyaya iştirak etti.
hâkim ve savcılar ile adliye sarayı görevlileri kitap bağışlayarak kampanyanın startını verdiler.
Haber;levent Aydın

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.