Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ETİMESGUT’TA AÇILIŞ VE TANITIM PROJELERİ TÖRENİ

1 sene önce
56 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır trafik çilesi ve altyapı sorunlarının yaşandığı İstasyon Caddesi’nde hayata geçirdiği Alternatif Bulvar ve Altyapı Projesi’nin açılışı ile Etimesgut-Sincan projelerinin tanıtım törenini gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılmış olduğu törende Başkentlilere seslenen ABB Başkanı Mansur Yavaş İstasyon Caddesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların 555 milyon lira maliyetle tamamlandığını belirterek, “30 senedir değiştirilmeyen bir altyapı ile 20 yıldır çileye dönen bir üstyapının baştan aşağı yenilenmesinin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır çözüm bekleyen trafik çilesi ve altyapı sorunları nedeniyle sel ve su baskınlarının yaşandığı İstasyon Caddesi’nde hayata geçirilen Alternatif Bulvar ve Altyapı Projesi’nin açılışının ve Etimesgut-Sincan projelerinin tanıtımı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde yenileme emekleri kısa sürede tamamlanan Etimesgut Kelebek Su Parkı’nda gerçekleşen törene; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı partilerinin temsilcileri, ABB meclis üyeleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

YAVAŞ: “BÜYÜK BİR ÇALIŞMAYI TAMAMLAMANIN HUZURUYLA BİR ARAYA GELDİK”

Konuşmasına “Bugün burada, 20 yıllık beklentiyi, hasreti, ümidi vuslata bağlayan bir projenin resmi olarak hizmete açılması için bir araya geldik. Bugün burada, 1,5 milyon hemşehrimizi ilgilendiren büyük bir emek harcamayı tamamlamanın huzuruyla bir araya geldik” diyerek süregelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İstasyon Caddesi ve çevresinde sık sık kazalar oluyor, vefat ve yaralanma haberleri bizleri üzüyordu. Ben üçüncü dönem adaylığımda bu tarzı kazandım. Her devre Etimesgut’a geldiğimizde Etimesgutlu, Sincanlılar devamlı olarak, ‘İstasyon Caddesi ne olacak? Nasıl çözüm bulunacak?’ diye soruyorlardı. Yine cumhurbaşkanları, başbakanlar, belediye başkanları seçilir seçilmez ‘Yapacağız, sorunu çözeceğiz’ diye iddia ediyorlardı. Yapılamadığı benzer biçimde ek olarak kış ve bahar aylarında yaşanan her yağışta bölgede su baskınları yaşanıyordu. 2019 yılında göreve yeni başladığımızda yaşanan bir selde de yeniden bir vatandaşımız yaşamını kaybetmişti” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında göreve gelir gelmez İstasyon Caddesi ile ilgili çalışmalara başladıklarının altını çizen Yavaş, “Hemen kolları sıvadık ve çalışmaya başladık. Çünkü bizim çöp projelere boşa harcayacak bir kuruş paramız yok. Ne bir dakika zamanımız ne de halkın sağlığı canı dururken başka projelere harcayacak paramız yok. Kendi paramızı harcarken nasıl titiz davranıyorsak sizlerden aldığımız bu parayı da aynı titizlikle harcamak zorundayız” dedi.

“ON YILLARDIR ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNU YAKLAŞIK 555 MİLYON LİRA MALİYETLE ÇÖZDÜK”

“30 senedir değiştirilmeyen bir altyapı ile 20 yıldır çileye dönen bir üstyapının baştan aşağı yenilenmesinin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek açıklamalarını sürdüren Yavaş, şöyleki devam etti:

“İşte bugün, Önce Türk Kızılayı Caddesi’nde çalışmalarımıza başladık. Etimesgut Ağız Diş Sağlığı Merkezi önü ile askeri lojmanların kesişiminde oluşan araç trafiğinin rahatlatılması ve Sabancı Bulvarı-Türk Kızılayı bağlantısının yapılması amacıyla 2 tane köprülü kavşağı öncelikle vatandaşımızın hizmetine sunduk. Bu kavşakların yapımı esnasında elektrik, içme suyu, kirli su, telekom ve doğalgaz hatlarının deplaselerini de yeniden bizler yaptık. Çünkü onların yapmasını beklesek yine bu iş yapılamayacaktı. Türk Kızılayı Caddesindeki 2 adet köprülü kavşağımızı ve Hikmet Özer Caddesi bağlantı yolunu toplam 56 milyon 250 bin lira maliyetle bitirdik. Daha sonra İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projemiz için derhal harekete geçtik. Toplam uzunluğu 9 kilometre olan, 4 demiryolu geçiş köprüsü ve 1 alt geçitten oluşan projeyi geçtiğimiz yıl mayıs ayında 126 milyon lira maliyetle halkımızın kullanımına açtık. Hemen peşinden mevcut İstasyon Caddesi’nin altyapı çalışmalarına başladık. Çünkü birazcık ilkin söylediğim gibi, şiddetli yağışlarda artık kent selleri oluyor. Ortalık her taraf suyla doluyordu. Yağmur sularının sellerinin neden olduğu bölgede kalıcı çözüm üreterek 3 ayrı noktada büyük boşalma yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirdik. Altyapısını baştan aşağı yenilediğimiz projeyi de 162 milyon 994 bin lira maliyetle tamamladık. Eskiden mantık şöyleydi; yerin dibine yapılan yatırımı yurttaş nasıl olsa görmüyor görmeyince de ne yaptınız diye soruyor ama altyapıya para ayırmazsanız işte insanlar ölüyor. Yine asfalt, orayı sıfırdan alıp şehrin en güzel caddesi yapmak için asfaltını, inşaatını, kaldırımını da yapmaya başladık. 240 milyon lira bedelle bu emekleri da nihayete erdirdik. Halâ da çalışmalarımız devam ediyor. İşte, on yıllardır çözüm bekleyen sorunu, Türk Kızılayı Caddesi ile beraber toplamda ortalama 555 milyon lira maliyetle çözdük. Pandemi oldu, ekonomik kriz oldu, gelirlerimiz azaldı fakat bizler geldik, yapacağız dedik ve yaptık.”

“ANKARA’NIN ASLİ İHTİYAÇLARINI ÇOK ÇALIŞARAK TAMAMLAYACAĞIZ”

Etimesgut ve Sincan’da tamamlanan ve temeli atılacak projeler için bir araya geldiklerini hatırlatarak açıklamalarını sürdüren Yavaş, projeler arasında park, üst geçit, aile yaşam merkezi, e-spor merkezi, altyapı ve yüzme havuzu şeklinde projelerin olduğunu belirterek çalışmaların toplam maliyetinin ortalama 1 milyar lirayı bulduğunu kaydetti.

Yavaş, şöyleki devam etti:

“Yapacağız… Başka yere para harcamazsanız, halkın reel gereksinimleri için para harcarsanız her yere de yetiyorsunuz. Pandemide gelirlerimizin azalması, zorlu ekonomik şartlar bir yandan da zelzele bölgesine yaptığımız emekler varken buna karşın yine de Ankara için çalışmaya devam edeceğiz. Hem vatandaşımızın yanında olacak, kimsenin yatağa aç ve açıkta girmemesi; hiçbir çocuğun üşümemesi için çalışacağız. Hem de Ankara’nın böyle asli ihtiyaçlarını oldukca emek vererek tamamlayacağız. Çünkü gayriciddi bir anlayıştan, halktan yana bir anlayışa geçerseniz; parayı ‘elalem parası’ değil, ‘milletin parası’ olarak görür ve harcarsanız, önceliği halkın sağlığına ve canına verirseniz; ortaya bu şekilde eserler çıkar.”

“VATANSEVER TÜRK GENÇLERİ GÖTÜRÜYOR O FATURALARI”

Millet ittifakı olarak farklı bir yönetim anlayışının sergilenmesi için kendilerine fırsat verildiğini kaydeden Yavaş, şu şekilde devam etti:

“Şimdi ise altı parti bir araya geldiniz. 11 büyükşehir belediye başkanlığında meydana getirilen bütün anketlerde belediye başkanlarının hepsinin oyunun arttığını görüyoruz. Oysa seçilmeden evvelde söylenenleri hatırlıyorsunuz; ‘Bunlar minnacık bir beldenin belediye başkanı beceremezler, batırırlar…’ Bir öteki dedi ki; ‘Daha ilk aydan 50 milyon lira borçla başlayacak, işçinin maaşını ödeyemeyecek. Nasıl yürütecek?’ Bir başkası dedi ki; ‘Bunların derdi başka… Biz seçilemezsek, İstanbul için özellikle, Kudüs elden gider Mekke elden gider’ dediler. Ne alaka Allah aşkına? Şimdi de aynılarını söyleyecekler. Ankara’da su sayaçlarını PKK’lılar okuyacakmış, DHKPC’liler de evlere fatura götürecekmiş. Bütün Türkiye’ye duyuru ediyorum. Vatansever Türk gençleri götürüyor o faturaları.”

Seçim döneminde seçilirlerse toplumsal yardımların kesileceğinin iddia edildiğini de hatırlatan Yavaş, “Bırakın sosyal yardımları kesmeyi, hepimiz bunu sosyal yardım olarak değil toplumsal yardımcı olarak görüyoruz” dedi. Öğrenci desteklerinden Başkent Kart’a, Doğal gaz desteğinden et desteğine kadar vatandaşa sağlanan sosyal destekler ile alakalı malumat veren Yavaş, şu şekilde devam etti:

“Biz baştan söyledik bizler şeffaf olacağız, yaptığımız işi maliyetlerini herkese anlatacağız, ihalelerimiz aleni olacağız dedik. Belediyeyi batırır dediler, 4,5 milyar onların borcunu ödedik. Şu anda kredibilitesi en yüksek belediye hâlâ Ankara Büyükşehir Belediyesi. Paraları boşa harcamazsanız, nerede ihtiyaç var ise oraya harcarsanız her yere para yetiyor. Devletin de yarın hükümetimizin de iktidarın da değişiklik yaptığı vakit yapacağı o. Artık açık ihaleler şeffaf olmak üzere hem israfı ortadan kaldıracak hem de oldukça daha güzeli olacak. Varmak istediğimiz sonuç; onlar ne kadar karala arsa kararsın artık dayanacak bir güçleri kalmadı, savunacak bir şey de kalmadı.”

“TÜRKİYE’NİN MENFAATİNİ VE HAKLARINI HER ORTAMDA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

ABB Başkanı Yavaş, laflarını şöyle bitirdi:

“Millet İttifakı olarak 61 milyon seçmenin oyuna talibiz. Şunun oyu, bunun oyunu diye ayrıca vaktimiz yok. Bu memlekette şu anda Türkiye’de Anadolu’nun her yerinde Hakkari’de ve Edirne’de ve Kars’ta da Ankara’da da herkesin derdi müşterek. İşsizlik, açlık ve pahalılık, geçim sıkıntısı, herkesinki müşterek. O zaman hangi seçmeni sen Kürt seçmenisin, sen şu seçmenisin diye ayıracağız, tümünün oyuna talibiz. İşte hem demokratik gelişimi sağlamak aynı zamanda yeni bir anlak getirmek için ortaya çıkan 6’lı Hükümet tertemiz bir sayfa açmak istiyor. Bu tertemiz sayfayı bazen bozmak isteyenler oluyor. Bunlardan bir tanesi Kandil…. Kandil devamlı olarak 6’lı Masanın işini böyle zora sokacak açıklamalar yapıyor ve amacı kirletmeye çalışıyor. Net bir halde söylüyoruz: ‘Kandil’i de başlarına yıkarız, Kandil’e de karşıyız, PKK’veya karşıyız. Açık aleni söylüyoruz, bizleri onlarla korkutamazsınız, halkımızı da inandıramazsınız.

Eğer bölücülükten bahsedilmek isteniyorsa bakın HDP ayrı seçime gidiyorum, bölücülükten bahsediliyorsa HÜDA PAR’ın programını okuyunuz. Onlarla beraber seçime iyi mi gidiyorlar, içlerine iyi mi sindiriyorlar, ilkin onun cevabını versinler. Devletin ulusal güvenliği, milli güvenlik politikası, dış politikası bunlar giderse bitermiş. Hayır iyi yapılan her şeyle gurur duyuyoruz. Türkiye’nin menfaatini ve haklarını her ortamda korumaya elbet devam edeceğiz. Bundan da asla kimsenin şüphesi olmasın. Bunun teminatlardan birisi Mansur Yavaştır, bir öteki Sayın Genel Başkanımızdır, diğer 5 parti genel başkanıdır. Hiç kimsenin endişesi olmasın artık bu biçimde korkutmaktan başka malzemeleri kalmadı. Allah nasip ederse 15 Mayıs’tan sonrasında aynı Ankara nasıl 31 Mart 2019’dan sonrasında yeni bir zihniyete ulaştıysa, inşallah Türkiye’de ferahlatacak rahatlayacak ve hepimiz inşallah huzurla bereketi göreceğiz.”

AKŞENER: “ÇALMIYORSUN BE BAŞKANIM, KAYIRMIYORSUN BE BAŞKANIM, CEBE ATMIYORSUN BE BAŞKAN’IM, BİRİLERİNİ ZENGİN ETMİYORSUN”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise konuşmasında Ankapark’a harcanan 800 milyon doların çöpe atıldığını belirterek, “Türk parasına çevirdiğiniz vakit gençlerimizin evinde bilgisayarsız, Ankara’da bilgisayarsız genç kalmazdı, tabletsiz genç kalmazdı, ayda 1 kg et verilen evlere bir ihtimal 2 kilo et verilebilirdi. Haram olsun zıkkım olsun” dedi.

Akşener, konuşmasını şöyleki sürdürdü:

“Başkanım lafa şöyleki başladı; ‘20 senedir her gelen bakanın, her gelen hükümetin, her gelen milletvekilinin laf verip yerine getirmediği bu hizmeti Allah’a bin şükür olsun ki yapmak bana nasip oldu’ dedi ya; Mansur Başkan’ım hep hayırlı hizmetler sana nasip oldu. Niye? Çalmıyorsun be Başkanım, kayırmıyorsun be Başkanım, cebe atmıyorsun be Başkan’ım, birilerini varlıklı etmiyorsun. Demek ki neymiş; harama el uzatmadığın zaman, bu milletin vergilerini hayra kullandığın vakit, taraftar kayırmadığın zaman, demek ki neymiş yapılamayan hizmetler bununla beraber son derece uygun sonuçlarla uygun paralarla yapılabiliyormuş.”

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.