Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ALGC Basın Bayramı’nı Klas Piknik’te kutladı

ALGC Basın Bayramı’nı Klas Piknik’te kutladı

ALGC üyeleri ve aileleri, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü dolayısıyla Dimçayı Klas Piknik’te bir araya gelerek keyifli bir gün geçirdi

ALANYA Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), üyelerini ve ailelerini 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü nedeniyle Dimçayı Klas Piknik’te buluşturdu.
Etkinliğe ALGC Başkanı Ferit Kesen, ALGC yönetim kurulu üyeleri, cemiyet üyeleri ve aileleri katılım sağladı. ALGC Başkanı Ferit Kesen, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Kesen, “24 Temmuz 1908 tarihi, basın camiası için özel bir gün. 115 yıl önce Osmanlı döneminde, İstanbul gazeteleri padişahın adamlarına baskı kalıplarını vermeyi reddederek sansüre karşı ilk direnişi sergilediler. Bugün, Basın Bayramı olarak kutlanmaya başladı. 1971 yılına gelindiği zaman Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü’ne dönüştü. Günümüzde ise 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü olarak kutlanmaktadır. Basın camiamız açısından özel ve önemli bir gün. Biz de Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti olarak bugün Alanya sıcağından uzakta, serin ve hep birlikte bir gün geçirmek istedik. Tüm meslektaşlarımızın Basın Bayramı’nı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bugün bizlere kapılarını açan Dim Çayı Klas Piknik’e ve sahibi sayın Muzaffer Barcın’a teşekkür ediyoruz” dedi.
Haber: Zeki Demir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.