Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YAŞAR KIRPYINAR UYARDI,,, SEL”E DEPREME KARŞI DAYANIKLI KONUTLAR YAPILMALIDIR

4 ay önce
18 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı..
TBMM Genel Kurulunda Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırpınar Deprem”e ve Sel Felaketlerine karşı dayanıklı binayarın yapılması gerektiğini belirterek,kentsel dönüşümün önemini anlattı.
Kırpınar şu görüşlere de yer verdi.
“Şu anda, çevre dostu şehirler inşa eden, selde, kışta, depremde, tüm afetlerde milletinin yanında olan, “Nerede bu devlet?” dedirtmek yerine “Allah devletimize zeval vermesin.” dedirten bir Bakanlığın bütçesini görüşüyoruz. Her alanda olduğu gibi, çevre ve şehircilik alanında da yüz yılda yapılabilecek hizmetleri yirmi yıla sığdırmış olmanın onurunu ve gururunu burada bir kere daha yaşıyoruz.
Değerli arkadaşlar, 28 Ekimde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Türkiye Yüzyılı vizyonuyla artık ülkemizin önünde yeni bir hedefler silsilesi, kutlu bir istikbal yolu açılmıştır. 1950’lerden itibaren başlayan, özellikle 1970’lerde ve 1980’lerde zirveye çıkan düzensiz göç, çarpık kentleşme, gecekondulaşma, hazine arazilerinin işgali gibi sorunların önemli oranda ortadan kaldırılmasına şahit olduk. Tüm kurumlarımızla birlikte asırlık ihmalleri gidermenin, kronikleşen meselelere çözüm bulmanın mücadelesini sürdürmekteyiz. AK PARTİ hükûmetleri olarak bizler ecdadımızın emaneti olan şehirlerimizi, içinde yaşayan nesilleri ihmal etmeden ihya etmek için çalışmalarımızı süratle sürdürüyoruz.
Medeniyetimizi yaşatan, çevreye saygılı, iklim dostu şehirler hedefiyle sosyal konuttan millet bahçelerine, kentsel dönüşümden sıfır atığa, iklim değişikliğinden ekolojik koridorlara kadar tüm altyapı ve üstyapı yatırımlarımızla şehirlerimizi imar ve ihya etmeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve Türkiye’nin en büyük şehircilik hareketi olan kentsel dönüşüm seferberliğiyle 81 ilimizin tamamında afetlere karşı risk taşıyan tüm binaları yeniliyoruz. Şehirlerimizde kendi enerjisini üreten, enerjiyi savurmayan, su hasadı yapan, sıfır atık uyumlu, akıllı sistem uygulamalarıyla donatılmış yapılar inşa ediyoruz. TOKİ eliyle 81 şehrimizin tamamına yayılan toplam 1 milyon 170 bin konut ürettik, 3 milyon konutun da bu sayede dönüşümünü tamamladık, böylece bir deprem ülkesi olan ülkemizde 12 milyon vatandaşımızı yeni ve güvenli konutlarına kavuşturmuş olduk. Geçtiğimiz aylarda 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin iş yeri kampanyamızın müjdesini aziz milletimizle paylaşmış olduk.
81 şehrimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimiz çerçevesinde bugün Türkiye’de 462 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 152’sini tamamlayarak hizmete sunduk, inşallah, 2023’te de tamamını bitirmiş olacağız.
30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki İzmir depreminin hiçbir anını unutmadan İzmir’imizdeki bu depremin izlerini silmeye çalıştık. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2003-2022 yılları arasında İzmir ili ve ilçelerinde güncellenmiş rakamlarla toplamda 18,3 milyar TL’lik yatırım yaptık İzmir’imize. Yine, 30 Ekim 2020’de meydana gelen İzmir depremi sonrasında rezerv alan da dâhil olmak üzere 5.061 konut planlanmış, 1.404 konut ve 289 dükkan bitirilerek hak sahiplerine teslim edilmiştir, 3.657 konut da inşallah kısa süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilecektir. Bunun için de ben Sayın Bakanımıza ve ekibine canıgönülden İzmirliler adına teşekkür ediyorum.
Diyerek kürsüden ayrıldı

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1914 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.