Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YALOVAN’IN SU SORUNUNA ÇÖZÜM

1 sene önce
53 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim BAĞATAR Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ile yeni baraj yapımı konusunda görüştü.

Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleşen il Başkanları toplantısı sonrasında Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim BAĞATAR Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof Dr. Vahit KİRİŞÇİ ile görüşerek Gökçedere barajındaki su seviyesinin azaldığı ve daha önceden çalışmalarına başlanan yeni baraj projesine acil başlanması konusunda Sayın Bakana bilgi aktardı.

Muğlim BAĞATAR “Tüm dünyada ve ülkemizde küresel ısınmanın etkileri neticesinde yağış rejimleri değişmekte ve zaman zaman kuraklık baş göstermektedir. Yaklaşık 2,5 yıldır, ileriki yıllarda Yalova’nın susuzluk problemi yaşamaması için çalışmalarımız devam ediyor. Termal de bulunan gökçedere barajımızın üst kısmında yapılması planlanan 28 milyon metreküp kapasiteli Çağlayan barajı için proje çalışmalarımız tamamlandı. Baraj yapım projeleri, planlaması, etüt çalışmaları ve yapım ihalesi göz önünde bulundurulduğunda uzun vadeli projeler olduğu için ileriki yıllarda şehrimizin susuzluk yaşamaması için erkenden çalışmaya başladık ve yolu yarıladık. Yalova’nın hızla göç alması sebebiyle artan nüfus miktarını mevcut Gökçedere barajının ileriki yıllarda karşılaması pek mümkün görünmemektedir bu sebepten kış aylarında daha fazla su depolanabilmesi için ikinci bir baraj yapılması kaçınılmazdır. Ayrıca kayıp ve kaçak su oranını azaltmak için içme suyu ana isale hattını yenilemekdeyiz. İnşallah öncelikle isale hattımız sonrasında da Çağlayan barajını hayata geçirerek ilimizin uzun yıllar su sıkıntısı yaşamamasını sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.