Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YALOVA DA KAÇAK İÇKİ İMALATHANESİNE BASKIN

YALOVA DA KAÇAK İÇKİ İMALATHANESİNE BASKIN

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde kaçak alkol yapı yapan ve piyasaya süren şahıslara yönelik yapılan projeli çalışmalar ile KOM Başkanlık koordinesinde 31.10.2023 günü Türkiye Geneli kaçak Alkol üreten ve satanlara yönelik eş zamanlı operasyonlar kapsamında Yalova Merkez ve Çınarcık ilçesinde ikamet eden A.M. – Ş.D. – T.D. – S.F.K. – M.K. – A.K. isimli 6 şüpheliye ait 8 adet adreste yapılan aramalar neticesinde 5 şüpheli gözaltına alınmıştır. 1 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Şüphelilerin iş yeri, ikamet ve imalathane olarak kullandığı adreslerinde yapılan aramalarda;

  • 29 litre şişelenmiş el yapımı alkollü içecek
  • Düzenek halinde hortum,
  • Düdüklü tencere,
  • Kova,
  • Damıtmaya yarayan imbik tabir edilen alet
  • 6 adet damacana ve içerisinde toplam 114 litre el yapımı alkollü içecek ele geçirilmiştir.

Şüphelilerin il merkezi ve ilçelerinde kaçak olarak ürettikleri alkollü içecekleri büfe, kahvehane gibi yerlerde satış yaptıkları belirlenmesi üzerine halkımızın sağlığı ve can güvenliğinin sağlanması amacıyla çalışmalar yürütülmüştür.

Konu ile ilgili tahkikat devam etmekte olup halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için suç ve suçlulara yönelik çalışmalarımız aralıksız ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.