Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Kurumlar arası işbirliği çalışmalar

Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Kurumlar arası işbirliği çalışmalar

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Şube Müdürlüğü Bilim Kurulu tarafından, uyuşturucu madde suçlarının altında yatan nedenler ile risk faktörlerinin belirlenmesi amacıyla yürütülen Narkolog Projesi verilene göre; madde kullandığını beyan eden bireylerin meslek gruplarına bakıldığında daha çok sanayi bölgelinde çalışan meslek guruplarının ön plana çıktığı değerlendirilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız tarafından Metamfetamin Maddesinin kullanımının yol açtığı zarar ve ölümlere ilişkin hedef kitleleri bilgilendirmek, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanarak gönderilen önleme afişleri sanayi bölgelerinde belirtilen meslek gruplarının icra edildiği ve uygun görülen yerlerde asımı sağlanmıştır. Bahse konu sanayi bölgelerinde çeşitli meslek kollarının icra edildiği sanayi sitelerinde çalışanların işyerlerinde bilgilendirilmeleri için Metamfetamin Fotoblok Eğitim Modülü hazırlanarak bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına başlanılmıştır.

Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Kurumlar arası işbirliği çalışmaları kapsamında; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Sivil Toplum Örgütleri ile bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Bu bağlamda; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Görevlilerimiz ile Kirazlı Sanayi Sitesi Yönetimi destek ve katkıları ile Sanayi Sitesi içerisinde faaliyet gösteren işletme ve iş yerlerinde çalışanlara yönelik Metamfetamin Fotoblok Eğitim Modülü kapsamında bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Eğitim görevlilerimiz tarafından; Amfetamin Türevi Metamfetamin Maddesinin insan sağlığı ve organizma üzerindeki yıkıcı etkilerinin yanı sıra genel olarak uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde bağımlılığı sorununun toplumu meydana getiren bireyleri sağlık, sosyolojik, fiziksel ve ekonomik yönden zayıf düşüren nedenlerin başında geldiği, Foto Blok Görselleri eşliğinde anlatılarak dikkat çekilmektedir. Etkinliklerde tamamen yerli bir yazılım olan ve uyuşturucu madde suçlarına dair bir bildirim paylaşım sistemi olan UYUMA Aplikasyonu kurulum ve kullanımı hakkında da bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak; Geçmişin Doğal Afetlerinden Daha Beter ve İnsanlık Suçu”  olan uyuşturucu madde suçları ile mücadeleyi, “Tüm çocukları kendi çocukları olarak gören” bir anlayışla hizmet sunumunu kararlılıkla sürdürecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.