Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği, kadın farkındalık programlarına devam ediyor.

1 sene önce
57 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

KATFA DER üyeleri kadın dayanışması konusunda yaptıkları çalışmalar için çeşitli kadın grupları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Dernek üyeleri etkinlikler kapsamında bu hafta gökçedere’de bulunan ortanca kadın kooperatifini ziyaret ettiler.

Dernek başkanı Nurten Anıl, kadın birlikteliğini ve kadın dayanışmasını ön planda tuttuğumuz etkinliklerle ilimizde bulunan kadın kooperatiflerini sırasıyla ziyaret ediyoruz. Kooperatiflerin çıkış noktasını, kuruluş serüvenini, amacı hakkında bilgi alırken, ürettikleri ürün bilgilerini kendilerinden öğreniyoruz. Kooperatifte bulunan üyelerin kendilerinde hissettikleri farkındalıkları dinlemek ve bunu diğer kadınlarla paylaşmak için gönüllüyüz.

Kadının gücünün aslında ne kadar önemli olduğunu, kadın isterse başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını görmek bizleri mutlu ediyor. Aynı zamanda bu gibi çalışmalar diğer kadınlara da rol model olmaktadır. Zaten bizim de birinci hedefimiz güçlü kadınları gündeme getirerek fark edilmelerini sağlamaktır.

Bugün de başarılı işlere imzalar atmış ortanca kooperatifi başkan ve üyeleri ile bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti. Kooperatifin ürettiği ürünleri inceleme fırsatı bulduk. Kooperatif başkanı Banu hanım bize kooperatif hakkında bilgi verirken ürünlerini de tanıttı. Keyifli geçen sohbet ve bilgi alışverişinin ardından, ürünlerinden satın alarak Ufak da olsa bir katkıda bulunduk.

Anıl,
Kooperatifte çok güzel ürünler var, gazete kağıdını özel bir işlemden geçirdikten sonra sepet haline getirmeleri görülmeye değer. Çeşitli amaçlar için üretilmiş birbirinden güzel el işi sepetler, kadınların evde ürettikleri sabunlar ve el işleri harika stantlarda alıcılarını bekliyor.
Üretmiş oldukları mis kokulu Manolya kolonyaları ve neredeyse her derde deva sayılabilecek bitkisel kremleri ile güzel bir ürün yelpazesine sahip olan kooperatif Gökçedere girişinde bulunmakta. Hediyelik ürün almak isteyenleri götürebilirsiniz. Hediyelik ürünlerin bolca bulunduğu kooperatifi mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Doğanın içinde olan termal ilçemize gelmişken bir doğa gezisi yapmayı ihmal etmeyen dernek üyeleri hoşça ve keyiflerince vakit geçirerek bir etkinliği daha gerçekleştirmiş oldular.

 

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.