Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ülke Genelinde Eş Zamanlı Uygulama Yapıldı

2 ay önce
9 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç
Bakanlığımız koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak okul ve öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde ve umuma açık işyerlerinde uygulama yapılmıştır. Ayrıca okul servis araçları ve personeli denetlenmiştir.
Ülke genelinde eş zamanlı olarak 10.818 karma ekip ile 34.393 emniyet ve jandarma personelinin katılımı ile yapılan tüm uygulamalarda; 24.723 okul servis aracı denetlenmiş;
  • 178 adet Okul Servis Araçları Yönetmeliğine Uymamak,
  • 241 adet Araç Muayenesi Yaptırmamak,
  • 201 adet Emniyet Kemeri Takmamak,
  • 66 adet Fazla Yolcu Taşımak ihlalleri başta olmak üzere diğer ihlallerle birlikte toplamda 1.815 araç ve sürücüsüne cezai işlem yapılarak idari para cezası uygulanmıştır.
Eksikliği tespit edilen 307 okul servis aracı trafikten men edilirken 11 sürücünün belgesi geri alınmıştır.23.989 okul çevresi başta olmak üzere ülke genelinde bulunan 30.333 umuma açık yer (kahvehaneler, kıraathaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, iddia ve ganyan bayileri, içkili yerler vb.), park ve bahçeler, metruk binalar, çakmak gazı ile tiner gibi uçucu madde, alkol ve özellikle açık/paket olarak tütün mamülleri satışı yapılan yerler gün boyunca denetlenmiştir.
Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1914 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.