Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: İSTANBUL HAVALİMANI ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUYOR

11 ay önce
82 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, zirvedeki yerini koruyan İstanbul Havalimanı’nda açıldığı günden bu yana 205 milyondan fazla yolcunun seyahat ettiğini bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, havacılık sektörüne yaptıkları yatırımlarla gökyüzüne köprüler kurduklarını belirtti. Türkiye’nin havacılık alanında

Avrupa’da lider, küresel bir havacılık merkezi olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Bu günlere ulaşmak için var gücümüzle çalıştık. Vizyon projelerimizi bir bir hayata geçirdik. Havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardık” dedi.

Karaismailoğlu, vizyon projelerinden birinin de İstanbul Havalimanı olduğunu, 29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’nın, birçok özelliği ile Türkiye ve dünya havacılık tarihine adını altın harflerle yazdırdığını kaydetti. Ocak’ta 38 bin 888, Şubat’ta 35 bin 561, Mart’ta 39 bin 396, Nisan’da 40 bin 734, Mayıs’ta da 44 bin 31 uçuş gerçekleştiğini ifade eden Karaismailoğlu, “Ocak-Mayıs döneminde dış hatlarda 147 bin 502, iç hatlarda 51 bin 108 olmak üzere toplam 198 bin 610 uçuş gerçekleştirildi. Aynı dönemde dış hatlarda 22 milyon 205 bin, iç hatlarda 6 milyon 688 bin olmak üzere toplam 28 milyon 893 bin yolcumuzu İstanbul Havalimanı’nda ağırladık. Zirvedeki yerini koruyan İstanbul Havalimanı’nda açıldığı günden bu yana 1 milyon 417 bin uçuş gerçekleştirilirken, 205 milyon 365 bin yolcu seyahat etti” ifadelerini kullandı.

REKORLARLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Rekorlarla adından söz ettiren İstanbul Havalimanı’nın verdiği hizmetle de ön plana çıktığının altını çizen Karaismailoğlu, Avrupa’da saatler süren bagaj alım süresinin İstanbul Havalimanı’nda dakikalarla sınırlı olduğunu, check-in süresinin ise sadece 1 dakika sürdüğüne işaret etti.

HAVACILIK SEKTÖRÜNDEN DAHA FAZLA PAY ALMAK İÇİN YATIRIMLARIMIZI YAPIYORUZ

Son 21 yıldır ulaşım ve iletişim alanında gerçekleştirilen yatırımlarla çehresi aydınlanan Türkiye’nin gelecek vizyonunu; dünyanın nabzını tutarak, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve daima entegrasyonu merkeze koyarak şekillendirdiklerini belirten Karaismailoğlu, “Dünya sivil havacılık sektöründe rekabet hızla artıyor. Biz de bu pazardan daha fazla pay almak için sektörü yakından takip ediyoruz ve hedeflerimiz doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Planlı ve sürdürülebilir büyüme, gençler için daha güçlü Türkiye hedefiyle, 2035 ve 2053 vizyonlarımızı bugünden tamamlıyoruz. Ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleştireceğimiz yeni nesil yatırımlar 2053 yılına kadar 198 milyar dolara ulaşacak” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.