Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

UGK Genel Başkanı Akçahanoğlu 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı Yayınladı

9 ay önce
165 kez okundu
UGK Genel Başkanı Akçahanoğlu 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı Yayınladı

Uluslararası Gazeteciler Konfederasyon Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeni ile mesaj yayınladı.

Akçahanoğlu; yayınladıği mesajda şunları söyledi:

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır.

Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, kamusal ve toplumsal görev yapmaktadır.
Demokrasilerin ve demokrasi ile yönetilen ülkelerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların en başında gelmektedir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor şart ve koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensubu meslektaşlarımın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.