Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu: 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı Yayınladı.

2 hafta önce
100 kez okundu
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu: 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı Yayınladı.

 

Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği, TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu;  24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajla basın çalışanlarının bayramını kutladı.

24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü kutlanan Basın Bayramı nedeniyle  kutlama mesajı yayınladı. TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu Basın mensuplarının, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağladığını belirtti. Akçahanoğlu  Basın çalışanlarının bayramını kutlayarak, “Ülkemizde meydana gelen son olaylarda gerek yerel basınımız gerekse de ulusal basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, cesur ve fedakarca yaptıkları çalışmalarıyla, milli menfaatlerimize uygun yayınlarıyla, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek ve yönlendirerek, demokrasi ve basın tarihimizde önemli bir görevi yerine getirmişlerdir” dedi.

BASIN, DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU

TYGD.Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; “24 Temmuz Basın Bayramı dediğimiz bugün, ülkemizde basın mensuplarının ne gibi zorluklarla haber yaptıklarını anlamamız açısından önemlidir. Demokrasimizin önemli unsurlarından olan basın, halkın haber alma ihtiyacını karşılaması açısından önemlidir. Halkın doğru haber alma noktasında, basın kuruluşlarımızın özgür, tarafsız ve objektif olarak görevlerini yerine getirmesinin, bir ülkenin demokratik gelişmelerine olanak sağlamaktadır” diye konuştu.

TYGD ÖRÜMCEK AĞI GİBİ BÜYÜYOR

Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu kısa süre önce kurulan Derneğin hızla büyüdüğünü, resmi kurum ve kuruluşlar tarafından destek gördüğünü ifade etti. Genel Başkan Kenan Akçahanoğlu Türkiye’nin 81 il ve  957 ilçesinde yayınlanan gazete ve medya kuruluşlarıyla bir araya gelerek yapılanmanın gerçekleştiğii TYGD” nin tıpkı bir örümcek ağı gibi Türkiye’de ve yurt dışında bir cok ülkede temsilcilikler oluşturduğunu kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.