Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SANAYİİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK”IN TBMM YE GETİRDİĞİ TOGG OTOMOBİLİNİ AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ATİLLA ÖDÜNÇ ANLATTI.

12 ay önce
157 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı
Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bakanlık bütçesinin görüşmelerine TBMM ne yerli ve milli otomobil TOGG ile geldi.
Bursa Ak Parti milletvekili Atilla Ödünç TOGG ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.
TBMM de düzenlediği basın toplantısında Ödünç şu görüşlere yer verdi.
“ÖDÜNÇ;TOGG, AZİZ MİLLETİMİZİN EVİ GAZİ MECLİSTE;
Bugün TBMM’de 2023 yılı bütçe görüşmeleri için Genel Kurula teşrif eden Sanayi ve Teknoloji Bakanımız sayın Mustafa Varank güzel bir sürpriz yaparak. Milletimizin Evi Gazi Meclisimize TOGG aracının direksiyonunda gelmiştir.
Gün boyunca TBMM şeref kapısı önünde sergilenecek olan milletimizin elektrikli, yerli vemilli ilk otomobili olan TOGG ile Azizi Milletimizin Milletvekilleri ve Meclis personellerimiz fotoğraf çektirerek bu haklı gururumuza ortak olmuşlardır.
Bu gururu milletimize ve ülkemize yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn Mustafa VARANK’a, TOGG Otomobilin üretim safhasında elini, gövdelerini taşın altına koyan babayiğidi sektör temsilcilerimize,ve kampüste görev yapan tüm personellerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
60 Yıllık hayalimiz gerçek oldu. Bir otomobilden ötesi TOGG Akıllı cihazı kullanıcısına göre dönüşen ve kullanıcısını dönüştüren bir teknolojiyle üretildi.
29 Ekim de Bursa ilimizin Gemlik ilçesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle hizmete açılan tesisimiz sıradan bir fabrika değil TOGG Gemlik kampüsü olarak anılacaktır.
İlk araçların banttan inmesiyle birlikte 1.2 milyon metrekare alana kurulu TOGG Gemlik kampüsünde hedef 2030 yılına kadar 1 Milyon araç üretmektir.
Renklerinin isimlerini Türkiye’nin güzelliklerinden alan TOGG Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya ve Pamukkale ile yollarımızı süsleyecektir.
Yılda 175 bin adet üretimi hedeflenen ülkemizin milli ve yerli ilk otomobili olan TOGG için Şubat 2023’te siparişler verilecek ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı nın ilk çeyreğinde Milletimizin otomobili yollarımızda olacaktır.
Açılışı dünya basınında geniş yer bulan TOGG Milletimizin 60 yıllık hayali olması doğuştan elektrikli olması ve beraberinde Türkiye’nin ilk Lityum iyon pil fabrikasını kuracak olması aziz milletimize 2023 yılında verilecek en anlamlı gurur kaynağıdır.”dedi

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2633 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.