Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Sanatçı Atik Sahil’den ” Arkası Yarınlar”

Sanatçı Atik Sahil’den ” Arkası Yarınlar”

Sanatçı Atik Sahil’in yeni eseri ” Arkası Yarınlar” sanatseverlerle buluştu. Yeni çıkardığı şarkısına klipte çeken sanatçı sevenlerinden tam not aldı. Tüm dijital platformlarda yerini alan ” Arkası Yarınlar” şarkısı şimdiden en çok dinlenen şarkılar içinde yer alıyor.

OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın sorularını yanıtlayan sanatçı Atik Sahil,yeni eseri için oldukca çalıştıklarını ve ortaya güzel bir yapıt çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sahil ‘ Yeni eserimiz Arkası Yarınlar tüm sevenlerimiz ile buluştu. Şarkımıza fazlaca güzel birde klip çektik. Benim için çok önemli bir yapıt oldu. Bestesini üstlendiğim için bende yeri fazlaca değişik” diye konuştu.

Arkası Yarınlar” eserinin laflarını Prof. Dr. Oktay Keskin yazarken,bestesini Atik Sahil yaptı. Şarkının aranjörlüğünü Akın İnce yaparken klip
Yönetmenliğini ise Mustafa Kalıpçıoğlu üstlendi.

Sanatçının “Arkası Yarınlar” haricinde 2. Klibi ise ” Bir Martı”da NETF’de yayına girerek görücüye çıktı.

Atik Sahil kimdir !

1970 senesinde Erzincan’da doğdu. İlk okulu Erzurum, orta ve Liseyi Balıkesir’de tamamladı. İlk müzik eğitimine Balıkesir Musiki Derneğinde başladı. 1990 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nü kazandı ve bu okulda Türk Musikisinin fazlaca kıymetli üstatları olan Tülun Korman, Tülin Yakarçelik, Belkıs Aran, Prof.Dr. Alaeddin Yavaşça, Bekir Sıdkı Sezgin, Yavuz Özüstün, Dr. Selahattin İçli, Naime Batanay, Prof.Dr. Nevzat Atlığ, Yücel Paşmakçı, Neriman Altındağ Tüfekçi’, Hurşit Ungay, Hakan Talu, ve Oğuz Parlar’ dan dersler aldı. 1995 yılında mezun oldu.
1994 yılında İstanbul Radyosunda ‘’ Akitli ses sanatçısı’’ olarak göreve başladı. Yurtiçi ve yurtdışı konserlerde de görev alan Atik Sahil bununla birlikte Şanlıurfa Akçakale ilçesinde dört sene Müzik Öğretmenliği daha ondan sonra ise Harran Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak uzun seneler çalıştı. Harran Üniversitesi Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarını, ŞURKAV THM, TSM ve Çocuk Korosunu çalıştırdı. Şu anda BalıkesirTürk Müziği Korosunun Şefliğini yapmakta olup, bununla birlikte Bakü Müzik Akademisinde yaptığı Doktora bitmek üzeredir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Şube Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Dem-i İlahi ve Sabır isimli iki Albümü vardır. Evli olup iki çocuk sahibidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.