Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Onur Akın, Moskova’da Nâzım Hikmet için şarkılar söyleyecek

1 sene önce
56 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinlikte bu yıl ünlü sanatçı Onur Akın sahne alacak. Türk Şairi Nâzım Hikmet için sahne alacak olan Akın şarkılarını Moskova’da Nâzım Hikmet severler için seslendirecek.

OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’a özel açıklamalarda bulunan Onur Akın, böylesi anma etkinliğinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Akın ” “35 yıllık bestecilik hayatımda “Seviyorum Seni,Salkımsöğüt,Güneşi İçenlerin Türküsü,Altın Gözlü Çocuk,Tuna üstüne söylenmiştir,Sev bakalım”gibi bir çok şiirini bestelediğim Türk şiirinin evrensel ve ölümsüz ismi Nazım Hikmet’in, 60. ölüm yıldönümü,anma etkinlikleri kapsamında vereceğim bu konser öncesi çok heyecanlı ve mutluyum…Nazım Hikmet gibi büyük bir sanatçıyla aynı ülkenin çocukları olmanın onuru ve gururunu hep duydum,duymaya da devam edeceğim ” dedi.

Büyük Türk Şairi Nâzım Hikmet’i Anma etkinlikleri kapsamında 2023 yılı 3 Haziran programına yoğun bir katılım olacağı belirtildi. Anma, ödül töreni,konser ve dans gösterilerinin yer alacağı törenlerde Türkiye’den ve Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkeden sanatçı,yazar, aydın ve gazetecilerin gelmesi bekleniyor.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.