Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KARATAŞ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

KARATAŞ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 93 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak merkezin yüzde 95’i tamamlandı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Başkentte her can değerlidir’ anlayışı doğrultusunda sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık İşleri ile Fen İşleri Daire Başkanlıkları iş Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızla ilerliyor. 93 bin metrekare alan üzerine inşa edilen merkez, 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak.

 

YAVAŞ: ‘‘6 BİN CAN DOSTUMUZA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ’’

Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili son durumu sosyal medya hesaplarından paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘‘Burası Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi. 93 bin m² alan üzerine inşa edilen merkezimizde 6 bin can dostumuza ev sahipliği yapacağız. Avrupa Birliği standartlarında olan merkezimizin %95’ini tamamladık, çok yakında açıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

AVRUPA STANDARTLARINDA BİR MERKEZ

Sahipsiz sokak hayvanlarına Avrupa Birliği standartlarına uygun daha konforlu ve modern bir yaşam alanı sunmak amacıyla yapımına başlanan merkezde; öncelikli olarak engelli, yaşlı, yaralı, ortopedik ve travmatik problemleri olan sokak hayvanları rehabilite edilecek.

Yüzde 95’i tamamlanan tesiste; bakım ve tedavilerin daha modern koşullarda gerçekleştirileceği hayvan hastanesi, preoperatif ve postoperatif alanlar, yoğun bakım ünitesi, uyuz tedavi birimi ve anne yavru ünitesi, kulübe montajları, gölgelik ve peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.