Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KAPI DERNEĞİ FAALİYETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

3 sene önce
146 kez okundu
KAPI DERNEĞİ FAALİYETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

 

 

(KAPI) KÜLTÜREL ARAŞTIRMA PROJELENDİRME IŞIĞI BİLİM, SANAT VE EĞİTİM DERNEĞİ YAPMIŞ OLDUĞU FAALİYETLER İLE GÖZ DOLDURUYOR

Kısa adı KAPI olan Kültürel Araştırma Projelendirme Işığı Sanat ve Eğitim Derneği
2007 yılından bu yana Keçiören’de bulunduğu ilçeye ve Ankara geneline ışık tutmaya devam ediyor.

KAPI’nın kuruluş temel felsefesinde “İnsanı yaşatki Devlet yaşasın” İlkesini benimsemiş, birbirine inanan ve güvenen bir avuç insanın 2007 yılında yakmış olduğu meşale 2021 yılında. Sayıları binleri bulan üye ve gönüllüleri ile KAPI adını Ankara ve ülke sınırlarını aşan örnek bir sivil toplum kuruluşu haline getirdi.

(KAPI) Kültürel Araştırma Projelendirme Işığı Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Yunus Şamlı KAPI’nın faaliyetleri hakkında şunları dile getirdi.

“2007 Yılında kurmuş olduğumuz derneğimiz maddi gücü olamayan başarılı öğrencilere burs ve eğitim desteği ayrıca gerçek ihtiyaç sahibi madur ailelere yardım yapmak maksadı ile kurduk.
Dernek yöneticilerimiz ve üyelerimiz “İnsanı yaşatki Devlet yaşasın” düsturu ile hareket ederek yol haritalarını çizme gayretindedirler. Bu felsefenin ışığında; Orta öğretim seviyesine kadar olan öğrencilere kurs ve kırtasiye malzemesi desteği, lisans ve lisansüstü eğitim gören gençlerimize de burs ve yurt bulmaları konusunda destek vermektedirler. Aynı zamanda kendi alanlarında ülke çapında uzman kişiler (Prof.Dr.Alemdar YALÇIN, Doç.Dr. Sibel KÜÇÜK, Yük.Müh.Önder ŞİŞER) hocalarımz tarafından konunun ehemmiyetine göre yılın belirli dönemlerinde dernek merkezinde söyleşi, panel ve seminerlerle gerek üyelerini gerek vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ettik.

“KAPI ANKARADA ÖZEL BİR MEKAN”

KAPI Derneği ayrıca çevresinde Sağlık problemleri olup da dernek yönetimine veya üyelerine ulaşan vatandaşlarımıza bilgi desteği yanı sıra gerektiğinde tıbbi malzeme ve ilaç temini; hatta sağlık çalışanı olarak evlerine kadar gidilerek hizmet götürüldüğü iştigal konuları arasında sayılabiliriz. Bunların dışında çoğunlukla faaliyetlerimizi ve iştigal konularını halkın ihtiyaçlarına ve taleplerine göre özverili bir şekilde organize etmekteyiz. Çevremizdeki dostlarımızın destekleriyle her geçen gün çığ gibi büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. Dernek üyelerimiz yol arkadaşlarımız ve misafirlerimizle birlikte çok mükemmel ve samimi bir aile ortamına sahip olduk.

”İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN”

Her yıl özellikle Ramazan aylarında, derneğin üyeleri ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşturulan gıda yardım kolileri, kıyafetler ve hediye çeklerinin yılların birikimiyle önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine bizzat yönetim kurulu üyeleri tarafından adreslerine gidilerek elden teslim edildi.’diyen

KAPI Derneği Başkanı Yunus Şamlı sözlerine şu şekilde devam etti. “Şartlar elverdiği sürece yukarıda bir kısmından bahsettiğimiz eğitim, kültür ve yardım faaliyetlerine kesintisiz ve yükselen bir ivmeyle devam edeceğini özellikle söylemek istiyorum.
KAPI Derneği ailemize bugüne kadar her türlü faaliyetlerimizde ve çalışmalarımızda destek olan en önemlisi de yanımızda dimdik duran tüm üyelerimize ve gönüldaşlarımıza teşekkür ile birlikte şükran borcumuz var; varlıkları daim olsun inşallah.” diyerek, birlikte daha fazla güç olunacağı vurgusunda bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.