Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KADININ GERÇEK GÜCÜ: AYNA

6 ay önce
2.273 kez okundu
KADININ GERÇEK GÜCÜ: AYNA

Yaşadığımız her türlü olay, olgu ve durumu biz, evet biz kendimiz istediğimiz için yaşıyoruz. Nasıl yani, dediğinizi duyar gibiyim.
Şimdi bir düşünün, şöyle tüm hayatınızı bir film şeridi gibi geçirin gözünüzün önünden. Eminim hepimizin birçok dilekleri, arzu ve istekleri, belki yıllarca dua ettiğimiz temennilerimiz oldu. Peki hangileri gerçekleşti? Tabi ki sadece inandıklarımız. Yani alt bilincimizde kendimize yakıştırdığımız iyi ya da kötü her şey.
Albert Einstein’ın dediği gibi, her şey bir enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Ayrıca Nikola Tesla’nın tabiri ile, evrenin gizemini anlamak istiyorsak; enerji, frekans ve titreşim yasaları ile düşünmemiz gerekiyor. Çünkü düşüncelerimiz, adeta bir mıknatıs gibi kendine benzeyen ve kendisine eşdeğer tüm frekans ve enerjileri ideal titreşime geldiğinde bize varlık olarak yaşatıyor. İstesek de istemesek de. Yani başarılarımız, kariyerimiz, sağlığımız, aşk hayatımız, zenginlik seviyemiz ve daha aklımıza gelebilecek her şeyin temelini oluşturmak ve geliştirmek bizim elimizde.
Biz kadınları en çok yoran şey ise sürekli ve ısrarla ispat etmeye çalıştığımız; güç sloganı. Peki bunu ispat etmeye veya sürekli dillendirmeye gerek var mı? Bizler bu slogan dairesinde döndüğümüz sürece çoğu zaman diğer değerlerimizin farkına dahi varamıyoruz. Çünkü alt bilincimiz bu güç sloganını ispatlamak için bizi sürekli bu gücü ispatlatacak olaylara maruz bırakmakta. Peki bizim aslında daha ilerilere gitmekten başka çaremiz olmadığını bildiğimiz halde bu güç ekseninde dönmemizin bir gereği var mı?
Sürekli ispat ettiğimiz halde, güçlüyüm sloganı yerine; arzu ve isteklerimiz elde etmek için daha ilk adımda; “Başardım.” sloganı ile yola çıksak acaba hangi noktada olurduk?
İstediğimiz kadar okuyup araştıralım, yıllarca ardı arkası kesilmeyen eğitimlere gidelim ama bulacağımız en son yegâne varlık yine kendimiz olacağız. Bizler farkında olalım ya da olmayalım, aslında kendi içimizde yine kendimizi arıyoruz. Sürekli içimizdeki o küçük çocuğu bulmak için bir yolculuğa çıkıyoruz, bazen bu uğurda yıllarımızı harcıyoruz. Kocaman bir çemberin etrafını dolaşırcasına geldiğimiz son nokta.
Ve karşımızda kocaman bir boy aynası, içerisinde ise yine; BİZ.
Bu sebepten yıllarımızı harcamamıza ya da bizi en çok yoran güç sloganına gerek yok. Sabah uyanın ve yıkayın yüzünüzü. Bakın o aynaya gururla. Sizden değerlisinin olmadığını bilin artık.
İşte tam burada cesur olun. Aynadaki kişiye “Seni Seviyorum.” deyin sevinçle. Sabırlı olun, kolay değildir insanın kendini sevmesi. Birkaç gün yılmadan yapın, esas güç budur. Kadının gerçek gücü kendini sevmesidir, en başta. Ve ânı yaşamaya başladığınızda; işte o an, geldiğiniz noktaya şaşırın, şaşırın kendinize…

Köşe Yazarı
Zeynep CİHANGİR

Editörler
Adem SUBAŞI
Buğra ÇELİK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.