Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İstanbul’da Drejan Dernekler Federasyonu Kuruldu (DREJAN-FED)-

12 ay önce
70 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

İstanbul’da Drejan Dernekler Federasyonu Kuruldu (DREJAN-FED)
Drejan Aşireti Mensubu 8 Dernek Temsilcisi Aldıkları Karar Sonrası Birleşerek Drejan Dernekler Federasyonunu Kurdu.
Türkiye’nin en büyük Aşiretlerinden biri olan Drejan Aşiretine bağlı 8 Dernek Yöneticisi İstanbul’da bir araya gelerek, tüm Dernekleri bir çatı altında toplayan Drejan Dernekler Federasyonunun resmi kurulumunu gerçekleştirdi.
Kısa adı DREJAN-FED olan Drejanlar Dernekler Federasyonu Kurucu başkanı İş İnsanı Adnan Çoban Başkanlığında İstanbul’da bir araya gelen Dernek Başkanları ve Yöneticileri Drejan Dernekler Federasyonunun kurulumu için resmi başvuru için imzalarını attılar.
Drejan Dernek Federasyonu Kurucu Başkanı İş İnsanı Adnan Çoban, Artık Türkiye’nin en büyük Aşiretlerinden biri olan Aşiretimizin Derneklerini daha aktif hale getirmek ve daha organize ve birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebilmek için bir çatı altında yani Drejan Dernekler Federasyonu altında birleştirdik. Bundan sonra çok daha güçlü bir Drejan birlikteliğine şahit olacağız. Bundan sonra bizler özellikle İstanbul ve Bölgesinde yaşayan tüm hemşehrilerimizin yanında olacağız. Drejanlılar olarak daha organize ve birlik ve beraberlik içerisinde olarak sesimizi daha güçlü çıkartacağız. Özellikle Başta Malatya olmak üzere Drejan Aşireti mensuplarının çok yoğun olduğu Adıyaman, Sivas, Tokat, Elazığ, Konya, Kırşehir, Ankara, Şanlıurfa gibi yurt içinden ve yurt dışındaki hemşehrilerimizi bir araya getirmek bir birinden haberdar etmek ve tanışmak için yoğun bir çalışma yapacağız. Federasyonumuz adına oluşturacağımız kurul ve birimlerle Türkiye Cumhuriyetinin bugün ki arşivleri ve Özellikle Osmanlı arşivlerinden yararlanılarak Drejan Aşiretinin Geçmişi ve bugünüyle ilgili bir akademik çalışma içerisinde de olacağımızı belirtmek isterim. Drejanlıların yoğun bir coğrafya’da yaşadığını geçmiş büyüklerimizden sürekli duyuyor ve dinliyorduk. Türkiye içindeki ve Türkiye dışında bulunan akraba Aşiretimiz temsilcilerini bulup onların izlerini süreceğiz.
Başkan Adnan Çoban, İstanbul Drejan Federasyonunun kurulmasında bir çok arkadaşımızın hemşehrilerimizin büyük gayretleri oldu. Özellikle Burada olmayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Kalespor Kulüp Derneği Yöneticisi Hamit Özpolat’a Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Vekili ve Malatya Şube Başkanı, Hekimhan Taşoluk ve Kaymak Mahalleleri Dernek Başkanı Zeki Dağ , Malatya Dilekliler Yardımlaşma ve Kültür Derneği başkanı Ali Karadoğan, Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkan Yardımcısı VE Gazeteci Hidayet Özpolat Kardeşime, desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bu kardeşlerim çok uzun zamandır bu Federasyonun kurulması için çok mücadele ettiler. Hep bir araya geldiğimizde Federasyonun kurulmasını uzun zamandır düşünüp tartışıyorduk. Ama kısmet bugünlereymiş. Bu Federasyonun Kurulmasında emeği geçen tüm Drejanlılara, Dernek Başkan ve Yöneticilerime çok teşekkür ediyor Allah çıktığımız bu yolda inşallah bizleri mahcup etmez dedi.
İstanbul Drejan Federasyonu Kurucuları Şu İsimlerden ve Dernek Temsilerinden Oluştu;
1 . Başkan Adnan Çoban Avcılar Malatyalılar Derneği
2 . Ali Karadoğan Malatya Dilekliler Yardımlaşma ve Kültür Derneği
3. Hamit Özpolat Kalespor Kulüp Derneği
4. Zeki Dağ Hekimhan Taşoluk ve Kaymak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
5. Yusuf Özpolat Anadolu Basın Birliği Derneği
6. Mehmet Kolay Kamıştaş Derejanlılar Derneği
7 . Hakan Koca Drejanlılar Derneği
8. Oktay Çelik Genç Drejanlılar Yardımlaşma Derneği

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2633 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.