Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HOŞGELDİN HUZUR…

3 ay önce
88 kez okundu
HOŞGELDİN HUZUR…

Formaliteleri sevmem tabulaşmış, zorundaymış gibi olan şeyleri de hiç sevemedim.

Asilik, baş kaldırışlık yapımda var rutün olayları sevmem hayatımda aksiyon olmalı ,heyecan olmalı yani yaşam sebebim olmalı.

Yaptırımlara hiç gelemem hele işimle ilgili fütursuzca eleştirilere asla tahammül edemem. Biliyorum ki ben işimi ciddiyetle yapar uygularım. Kimsenin akıl vermesine de ihtiyacım yok çünkü yaptığımın sorumluluğu taşıyan biriyim. kimseye akılda vermem almadığım gibi ,fikrimi soranlara beyan ederim uyan uyar uymayan uymaz ama malesef ağzı olanlar konuşmakta.

Buna gevezelikten başka bir şey diyemiyorum dikte edilen, emir kipi ile konuşulan her şeye karşıyım. Bir üslup olur vede saygı ama maalesef buna uyanda yok.

Şanslıyım zorunluluğum da yok kimsenin kaprisini çekmeye alternatiflerim çok 25 yıldan fazla çalışma hayatım var benim fiziksel ve beden diliyle bile karşımdakini anlayabilirim.

Bu yüzden herkesle anlaşamıyorum sorun yok anlaşılmış olanlarla mutluyum ben.
Artık kimsenin ne iş ne özelimde egolarını tatmin edecek konumda değilim kapsam dışıyım bu konuda yıllarca emek verdiklerimi şimdi geri alma zamanı.

Hayata bu bedende, bu isimle gelişim ilk ,daha önce gelişlerimi hatırlamadığım gibi bunu da hatırlamayacağım kesin .
Bu yüzden bu tam ben olduğum zaman…..

Niye canımı sıkayım? niye kendimi yorayım? kime kendimi neden kanıtlayayım?
Hayat benim, keyif benim, ben de keyfimin kahyası kimseye hesap vermemenin keyfini yaşarken neden huzursuz olayım değil mi ama …

Bugün bir balon aldım sonuna kadar şişirdim tüm sorunları huzursuzlukları, kıskançlık, nefret hissini taşıyanları ne bileyim artık elde ne varsa içine tüm nefesimle birlikte gönderdim sonra sıkıca bağladım ve gökyüzüne bıraktım yukarı doğru süzüldükçe Balon tüm yüklerimden kurtuldum işte tüm ağırlıklarımdan beni bunaltan herşeyden.

  1. Oh dünya varmış içimde havai fişekler patlıyor ,nasıl bir rahatlık, nasıl bir huzur, artık kimseyle uğraşmıyorum benim onlara değil onların beni kaybettiğini biliyorum.
    daha önce yapabilseydim diyorum kendime, önceki özverilerimi iyi niyetimi kullananlara bu cevabı verebilseydim ama doğru zaman demekki bu zamanmış.
    Huzurum hoşgeldin bana…
    Sevgiler herkese….
    Emel Araz
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.