Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Fevzi Günüç:Sol klarnet ustası

4 hafta önce
66 kez okundu
Fevzi Günüç:Sol klarnet ustası

Sol klarnet ustası Fevzi Günüç, İmaj TV’den gazeteci Nuray Koşucu”yla yapmış olduğu özel röportaj.

Aslen selanik kökenli olan Feyzi Günüç: Evli,1991 yılında Muğla’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Koca Mustafa efendi okulunda tamamladı.
Müzisyen bir aileye sahip olduğu için küçük yaşlarda müziğe ilgi duydu. İlk önce ritim ve org çalmaya başladı.

Sonrasında Muğla güzel sanatlar lisesini kazandı. Güzel sanatlarda Ud hocası Recep Altınok’dan Türk Müziği ve nota dersleri aldı. İlk başlarda ud çaldıktan sonra yönelimini sol klarnet’e verdi.

Lise yıllarında Almanya ve yurtiçinde birçok konsere katıldı. Sonrasında Ege Üniversitesi Türk Müziği konservatuarı sınavlarına girdi ve Türk Sanat Müziği Temel Bilimler bölümünü kazandı. Burada da sol klarnet eğitimini aynı zamanda TRT sanatçısı olan Tolga Akşit’ten aldı.

Yüksek Lisans Eğitimini (Sol Klarnette Kullanılan İcra, Teknik ve Analizleri) adlı tez çalışması ile tamamladı. Öğrenciyken aynı zamanda İzmir”de çeşitli eğlence mekanlarında yerel şarkıcılara eşlik etti. TRT stüdyolarında çeşitli programlara katıldı. Kırıka adlı grupla, Almanya ve Hollanda’da konserlere çıktı.

Okulunu bitirdikten sonra şarkıcı Berkay’dan teklif aldı ve İstanbul’a yerleşti. Yaklaşık 4 yıl çalıştıktan sonra yollarını ayırdı ve sırasıyla Hande Ünsal, Derya Uluğ, Simge Sağın, Tuğba Yurt, Koray Avcı, Ekin Uzunlar, Özgür Can Çoban ve Tan Taşçı ile halen çalışmaktadır.

Stüdyo çalışmalarında aynı zamanda aranjör olan Mustafa Ceceli ile birçok sanatçının albümlerine eşlik etti.
Sanatçı Fevzi Günüç
İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Haber: Nuray Koşucu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.