Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ESNAF’TAN ALINAN VERGİLER DE SADELEŞTİRİLMELİDİR

ESNAF’TAN ALINAN VERGİLER DE SADELEŞTİRİLMELİDİR

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın, “vergi reformuyla ilgili önümüzdeki günlerde bir güncelleme yapılacağı” açıklamasını değerlendirdi. Çelikus, esnaftan alınan 21 çeşit verginin sadeleştirilerek vergi yükünün hafifletilmesi gerektiğini vurguladı.

Vergi sisteminin modernize edilmesi, güncellenmesi, sadeleştirilmesi ve daha dengeli hale getirilmesi konusunun önemli bir yaklaşım olduğunun altını çizen Çelikus, Eylül ayı içerisinde kamuoyuyla paylaşılması beklenen Orta Vadeli Program’da (OVP) esnafa yönelik yeni düzenlemelerin yer almasını ümit ettiklerini belirtti. Bu kapsamda ESDER’in TBMM’de bir “vergi çalıştayı” yapma ve tarafların fikir alış verişinde bulunmasına katkı verme konusunda hazır olduğuna da dikkat çekti.

Yeni hükümetten beklentilerin arttığı bir dönemde hem deprem yaralarını hızlıca sarmak hem de Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun politikalar gerçekleştirmek amacıyla atılacak her adımın takipçisi olacaklarını belirten Çelikus, planlanan yapısal dönüşümlerin esnaf ve sanatkarı kapsayarak amacına ulaşabileceğinin altını çizdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.