Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Deva Partisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı Çelik projelerini açıkladı

5 ay önce
105 kez okundu
Deva Partisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı Çelik projelerini açıkladı

Deva Partisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı Şafak Çelik aday tanıtım töreninde projelerini açıkladı.

Deva Partisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı Çelik:
“Az gelirli çalışan annelerin çocukları için kreş hizmetlerinin genişletilmesi ve erişilebilirliğinin artırılması için çalışmalar yapılacak.
Zor durumda olan kadınların korunması ve desteklenmesi için güvenlikli kadın lojmanları açılacak. Bu lojmanlarda eğitim verilerek kadınların iş bulmaları teşvik edilecek.
Kuru derelerin canlanması ve su kaynaklarının korunması için ıslah çalışmaları yapılacak.
Narenciye yetiştiricileri ve sera üreticilerinin ürünlerini değerlendirebilmeleri için meyve suyu ve konserve fabrikalarının kurulması teşvik edilecek. Bununla birlikte, tarımsal üretimi destekleyici teşvikler sağlanacak ve bölgedeki üretici kooperatifleri desteklenecek.
Çevreye uyumlu ve insan sağlığını ön planda tutan binaların inşa edilmesi için imar planlarında düzenlemeler yapılacak.
Sokak hayvanlarının korunması için hekim kontrolünde korunaklı sistemlerin kurulması ve mahalle sakinlerinin şikayetlerinin giderilmesi sağlanacak.
Doğal park alanlarının genişletilmesi ve yeşil alanların artırılması için çalışmalar yapılacak.
Yetenek kurslarının çeşitlendirilmesi ve daha fazla insanın yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlanacak.
Her yaş grubunun spor yapabilecekleri alanların artırılması ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için spor merkezlerinin sayısı artırılacak.
Gençlerin bilim ve teknoloji alanında yeteneklerini geliştirmeleri için merkezler kurulacak ve bu konuda teşvik edilecek.
Sarısu’daki arıtma tesisinin yeniden konumlandırılması ve iyileştirme çalışmalarının yapılması için gerekli adımlar atılacak.”dedi.

Şafak Çelik kimdir?
1971 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve Lise’yi Tatvan’da okumuştur. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Hızlandırılmış Bilgisayarlı Muhasebe Programını tamamlamıştır.

Özel sektörde kariyerine başlayan Şafak Çelik finans ve muhasebe alanlarında çalışmıştır.

2013 yılında kendi şirketini kurarak Antalya’da turizm tedarikçisi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Endüstriyel temizlik makinaları ve ekipmanları konusunda Türkiye’nin sayılı distribütör firmalarının Akdeniz Bölge Bayiliği’ni ve teknik servisini yapmıştır.

Antalya’da uzun yıllardır ikamet eden Şafak Çelik, şehrin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kurucu Üyelik yapmıştır. Özellikle kadın istihdamı, kooperatifçilik ve girişimcilik konularında destek kuruluşlarında aktif rol almıştır.

2021 yılında Deva Partisi’nin kuruluşunda Antalya Konyaaltı Kurucu İlçe Başkanı olarak atanmış ve daha sonra yapılan kongrede İlçe Başkanı olarak seçilmiştir. Şu anda kurumsal ve finansal danışmanlık alanında faaliyet gösteren Şafak Çelik, iki çocuk annesidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.