Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DEVA: Alanya’da değişim başladı

DEVA: Alanya’da değişim başladı

İTALİK
DEVA Partisi Alanya İlçe Başkanı Dt. Umut Özkan, “Alanya’da CHP’nin oylarını arttırarak birinci parti olması, Cumhur İttifakı partilerinin ise ciddi oy kayıplarına uğraması bize Alanya’da değişimin başladığını gösteriyor. Bu değişim isteğinin Mart 2024 yerel seçimlerine de yansıması için çalışmaya başladık” dedi

DEVA Partisi Alanya İlçe Başkanı Dt. Umut Özkan, yayınladığı basın açıklamasında “Alanya başlıca tarihsel olmak üzere jeopolitik konumundan dolayı il olmalıdır. İl olmadığı sürece TBMM’de Alanya ve yakın çevresinin hak ettiği siyasi temsili yansıtamadığı bu seçimde de ortaya çıkmıştır” dedi.
Özkan, basın açıklamasında aynen şu ifadelere yer verdi:
“Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri sonuçlarının mesajını aldığımızı ve üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu belirtiriz. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz.
Seçimler sonucu vatandaşlarımız DEVA Partisi’ne demokratik denetim yapma görevini vermiştir. DEVA Partisi genel merkez kurulları, TBMM altındaki temsili ile birlikte geniş teşkilatı ile hem sorunlara işaret edecek, hem de yapılması gerekenleri, çözüm yollarını kamuoyu ile paylaşmaya devam edecektir.
Bizim vicdanımız oldukça rahat. Çünkü tarihin doğru tarafında yer aldığımız inancı ile mücadele ettik ve mücadeleye devam edeceğiz. İktidarın ekonomi politikalarındaki U dönüşü ile bu haklılığımız açıkça görülmektedir.
Demokrasi sadece seçim değildir, bu durumun yanı sıra partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, özgür basınla her daim denetleme ve kontrol çabasıdır!
14 Mayıs 2023 seçimleri Alanya özelinde de bazı gerçekleri ve değişimleri ortaya koymuştur. Alanya başlıca tarihsel olmak üzere jeopolitik konumundan dolayı il olmalıdır. İl olmadığı sürece TBMM’de Alanya ve yakın çevresinin hak ettiği siyasi temsili yansıtamadığı bu seçimde de ortaya çıkmıştır. Alanya’nın temsili hem iktidar hem de muhalefet vekilleri ile daha fazla sağlanmalıdır. DEVA Partisi Alanya İlçe Başkanlığı olarak desteklediğimiz CHP, Alanya’da oylarını en fazla arttıran siyasi parti olarak birinci parti konumuna gelmiştir. Cumhur İttifakı’ndaki partiler ise ciddi oy kayıplarına uğramışlardır. Bu da bize göstermektedir ki artık Alanya’da değişim başlamıştır.
DEVA Partisi Alanya Teşkilatı olarak kentimizdeki bu değişim isteğinin Mart 2024 yerel seçimlerine de yansıması için tüm gayretimizle çalışmaya başladığımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” (Haber MERKEZİ)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.