Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DATÇA TENİS KULÜBÜ ACILDI

2 sene önce
431 kez okundu
DATÇA TENİS KULÜBÜ ACILDI

Datça Tenis Kulübü açıldı.

Datça Tenıs Kulübü onursal Başkanı Kadir SEVIM şunları söyledi. “Datça tenis kulübü olarak 2021 yılı nisan ayında kurtulduk.

Datça ilçesinde tenis sporunun yaygınlaşıp gelişmesi için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.Tenis sporu 7 den 77 ‘ye herkesin yapacağı bir spor dalı olup 4 yaş ve üzeri bütün herkesin oynayacağı bir spordur.Datça merkez Zeytin dalı evleri içerisinde bulunan 1 adet tenis kortunda faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız.

Çocuklara ve yetişkinlere istenilen gün ve saate eğitim vermekte olup eğitimin sürekli hale gelmesi için tenis kortumuzu kışa hazır hale getiriyoruz. Datça tenis kulübü olarak Datça’da tenis turizminin canlanmasına katkıda bulanarak ve Datçayı ulusal ve uluslar arası tenis organlarına ev sahibi yapacak bir kent haline getirmeyi amaçlıyoruz.Turnuvalara gelecek olan sporcu ve sporcu aileleri ile Datça’nın tanıtımına katkı sağlayıp, Datça’da tenis turizmi oluşturmak istiyoruz.

Datça tenis kulübünde yetişecek sporcuları ilçemizde bulunan ilköğretim ve anaokullarından tenise uygun bilimsel testlerle seçip sporcuları alt yapıya kazandırıp lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslar arası organizasyonlara katılmalarını sağlayıp Datça’nın adını tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlıyoruz.Kurumsal kimliğimiz ile geldiğimiz Datça’da Şubelerimiz olan Muğla ve didim’de yakaladığımız başarıları buradada yakalamak istiyoruz.

Kısa bir zaman önce açılmamıza rağmen istediğimiz ilgiyi görmek bizi fazlası ile mutlu etti.Datça’yı tenis merkezi haline getirmek ve Datça’da Tenis turizmi oluşturmak için bize desteklerini esirgemeyen başta Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar’a teşekkür ediyorum.”dedi.

HABER ESMERI ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.