Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cumhurbaşkanı Tatar, TYGD’ye Konuk Olacak

3 sene önce
56 kez okundu
Cumhurbaşkanı Tatar, TYGD’ye Konuk Olacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TYGD (Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği)’nin video sistemiyle düzenlediği konferansına katılacak.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, söz konusu konferansın moderatörlüğünü yapan Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk’ü telefonla aradı. KKTC’de bulunan TİNGADER YİK Üyesi Mehmet Kolbudak’ın sağladığı görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim çalışmaları döneminde yazılarıyla kendisine destek veren Müslüm Aktürk’e teşekkür etti.

Müslüm Aktürk ise, devletin ve milletin menfaati için çaba sarf eden devlet adamlarına katkı sunmayı görev olarak kabul ettiğini ve bundan mutluluk duyduğunu bildirdi. Her hafta internet üzerinden konferans yaptıklarını, ara verdikleri söz konusu toplantılara Eylül ayında yeniden başlamayı planladıklarını hatırlatan Aktürk, “Sizi de ağırlamak isteriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar da uygun bir tarihte söz konusu toplantıya katılabileceğini söyledi. Görüşmede diğer konular da ele alındı.

Müslüm Aktürk, “KKTC’de kaostan önce son çıkış” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yarın en kritik Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Yılan hikâyesine dönen ve aklı başında hiçbir Türk’ün kabul edemeyeceği tavizler istendiği için gerçekleşmeyeceği apaçık ortada olan Rumlarla “federasyon” inadını savunan Mustafa Akıncı ile bu uçuk projeye karşı çıkan Ersin Tatar arasındaki seçim KKTC açısından gerçekten ‘Kaostan önce son çıkış’ olarak değerlendirilmelidir. Sandık başına gidecek seçmenin, Türkiyesiz bir KKTC’nin ne duruma geleceğini ölçüp biçip oyunu öyle kullanması gerekir.”

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.