Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BÜYÜK ZAFERİN 100. YILINDA ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKULU KUTLAMA

1 ay önce
5 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Büyük Zaferin 100’üncü yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı Çiftlikköy’de 23 Nisan Meydanı’nda gerçekleşen törenle kutlandı. Törene Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv.Pilot Albay Okan Uygun, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Kutlama Mesajı okundu ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleşti. Meydandaki törenin sona ermesinin ardından Kaymakam Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv.Pilot Albay Uygun ve Başkan Silpagar, kaymakamlık makamında ilçe protokolünün tebriklerini kabul ederek şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya geldi.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Başkomutanlık Meydan Savaşı’yla gelen büyük zaferin 100. yılını milletçe kutladıklarını ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Nice 100 yıllara, inşallah Türk milleti ilelebet payidar kalacaktır” diye konuştu.

Kutlamaların ardından Çiftlikköy Belediyesi Engelsiz Kafe ve Saklıbahçe Sosyal Tesislerinde Çiftlikköylülerle bir araya gelen Başkan Silpagar, Hava Meydan Komutanı Hv.Pilot Albay Uygun’la birlikte Türk bayrakları dağıtarak hemşerilerinin bayramını kutladı.

 

 

 

 

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 634 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.