Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BOZOĞLU: “KÜSMEK YOK, BÖLMEK YOK…

3 sene önce
73 kez okundu
BOZOĞLU: “KÜSMEK YOK, BÖLMEK YOK…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Baskan Adayı olarak Genel Kurulda secime giren Fatih Bozoğlu, MGC için hizmet etmeye , proje üretmeye devam edeceğiz. Küsmek yok, küçük olsun benim olsun diyerek bölmek de yok. Biz birleştirmek için yola çıkmıştık. Birlik olmak için mücadeleye devam edeceğiz…” dedi. Fatih Bozoğlu’nun seçime giren herkese örnek olacak mesajı şu şekilde:
“Değerli meslektaşlarım,

Başkan adayı olduğum Muğla Gazeteciler Cemiyeti Seçimli Genel Kurulunu 3 Temmuz Cumartesi günü rekor bir katılımla gerçekleştirdik. Bu seçimin bir demokrasi şöleni olması için “herşeye rağmen” elimizden gelen tüm hassasiyeti ve özeni gösterdik.

Seçim süresi boyunca Fethiye’den Marmaris’e, Datça’dan Menteşe’ye, Yatağan’dan Milas’a ve yaşadığım kasabam Bodrum’a kadar ulaşabildiğimiz (!) Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ile birlikte sahada görev yapan meslektaşlarımı tek tek ziyaret ederek, kendimizi, hedeflerimizi ve altyapısını oluşturduğumuz, ayakları yere basan projelerimizi anlatmaya gayret ettik. Gördük ki; bugüne kadar proje üretmeden aday veya yönetici olanlar da dahil olmak üzere projelerimiz tüm üyelerimizin takdirini kazanmış durumda. Hayata geçirileceğine inanarak, her projemiz Muğla Gazeteciler Cemiyetimize helal ve hayırlı olsun.
Seçim sürecinde ekibim ile birlikte toplumun gözü önünde yer alan gazeteciler olarak bizlere yakışan edepli, ahlaklı ve örnek davranışlar sergileyerek bir seçim kampanyası yürüttük. Sizlerden gelen geri dönüşlerden de anlaşıldığı üzere bu konuda başarılı da olmuşuz.

Muğla’nın her ilçesinde kimi zaman üyelerimizin iş yerlerinde, kimi zaman da çay bahçelerinde bir araya geldiğimiz üyelerimize demli çay ve kırk yıllık hatırı olan kahve eşliğinde sadece kendimizi ve cemiyetimizi hak ettiği seviyelere çıkartacak projelerimizi anlattık. Bununla beraber yarışa girdiğimiz diğer iki adayın birbirleri hakkında kabul edilemez hakaretlerinin ve iddialarının havalarda uçuştuğu seçim çalışmalarının dışında kalmayı tercih ettik. Çünkü seçimler bittiğinde birbirimizin yüzüne bakabilecek durumda olmalıydık. Bizim gayemiz aynı mesleği yürüttüğümüz arkadaşlarımızı kötülemek veya karalamak değil, cemiyetimize ve meslektaşlarımıza hizmet edebilmekti.
Başardık…

Seçim sonucunun açıklandığı son ana kadar da efendiliğimizi, sakinliğimizi ve vakur duruşumuz hiç bozmadık. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki; Meslektaşlarımın seçim sandığında verdikleri kararı doğru ya da yanlış diye yargılamak, hüküm vermek kimsenin hakkı da haddi de değildir.

Bundan sonra da bu tavrımızı bize yakışan bir şekilde devam ettireceğiz.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Genel Kuruluna gelerek oyunu kullanan ve hür iradesini ortaya koyan meslek büyüklerimiz başta olmak üzere, hür iradesi, aklı ve vicdanı ile oy kullanan Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyesi 193 meslektaşıma çok teşekkür ediyorum.

Bizler başkancılık oynamak için aday olmadık. Birleştirmek bizim temel ilkemizdi. O nedenle seçimi alamadık diye asla küsmek ve küçük olsun, benim olsun anlayışı ile bölmek yok!
Ben ve ekibim birlik ve dayanışma içinde sadece Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyeleri için değil, Muğla’nın tamamında görev yapan tüm meslektaşlarımız için çalışmaya, projeler üretmeye, alın teri dökmeye devam edeceğiz.

Bir konuya daha açıklık kazandırmakta yarar var; 27 yıldan bu yana her adımımda koşulsuz şartsız yanımda duran sevgili eşim Çiçek Bozoğlu’ndan “İCAZET(!)” alarak bu yola çıkarken, Aslan yürekli kardeşlerim başta Cem Durna ve Ferdi Yavuz olmak üzere sonrasında ekibimize dahil olan yol arkadaşlarım Esma Turan, Sebiha Arslan, Erkan ilik, Şenol Cömert, Doğuş Esat Berme, Altar Zeyhan, Fikret Hıdır ve Mehmet Can Meral’e verdikleri emek ve gösterdikleri sağ duyu için teşekkürü bir borç biliyorum. Biz bu yola “Muğla Gazeteciler Cemiyetini meslektaşlarımla birlikte yönetme” fikri ile yola çıkmıştık ve bu yolda herkes payına düşen fedakarlığı fazlası ile yaptı.

Cemiyetimizin Muğla genelindeki kurum ve kuruluşlar ile olan diyalog kopukluğunun önümüzdeki süreçte sona ermesini diliyoruz. Çeşitli nedenlerden dolayı Cemiyetimiz ile arası açılan idari ve yerel kurumlar arasında ayırım yapmadan tüm siyasi partiler ve birçok sivil toplum kuruluşunu ziyaret ettik.

Gayemiz; ekibim ile birlikte kısmen soğuk olan ilişkileri yeniden tesis etmekti. Aynı zamanda şahsi ilişkilerimiz ile altyapısı hazırladığımız ve kurumsallaşmasını dilediğimiz projelerimizin de hayata geçirilerek cemiyetimize katkı sağlamasını hedefledik.

Benim ve ekibimin kaybettiğini ve sahsım için de “Kaybetmeyi kabul edemedi…” diyenlere bir çift sözüm var; bizler en başında adaylık açıklamamızda da, seçim sürecimizde de, seçim sonucu açıklanıp sahnede son söz verildiğinde de başkancılık oynamak için aday olmadığımızı ifade ederek, gazetecilik kazansın dedik.

Çünkü bizler gerçekten “Gazetecilik kazansın” istiyoruz…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına seçilen Sayın Süleyman Akbulut’u ve Yönetim Kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum…

Kalın sağlıcakla

Fatih Bozoğlu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.