Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği kadın kooperatifi ziyaretlerine devam ediyor.

4 ay önce
20 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç
Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği kadın kooperatiflerinin güçlenmesi ve tanıtılması için başlattıkları ziyaretlerde Bu kez Altınova altıneller kooperatifindeydiler.
Yaklaşık 30 kadın katılımı ile gerçekleşen ziyaret kadınların el emeği organik ürünlere ulaşmasını sağlarken kooperatif ürünlerinden satılmasına olanak sağlıyor.
Kooperatif hakkında bilgiler edinen kadın uyeler taze temiz ve organik ürünlere kolaylıkla ulaşıyorlar.
Kooperatif hakkında ve  kuruluş için izledikleri yol hakkında bilgiler veren kooperatif başkanı Yasemin fazlaca, kooperatif kurmanın oldukça emek isteyen zaman isteyen bir süreç olduğunu aynı zamanda maddiyatın da gerekli olduğunu vurgularken uzun vadeli planların yapılmasının gerektiğini aksi takdirde kooperatiflerin ömrünün çok fazla olmadığını belirtti. Kadınlar ürettikleri ürünler için gerekli pazarı bulduklarında kendileri için oldukça güzel bir gelire sahip olduklarını söyledi. Kooperatifin aynı zamanda Kafesinin de olduğunu söyleyen başkan dileyen herkes kafemize gelip çayını kahvesini içip bir şeyler atıştırabilir istedikleri ürünleri de satın alabilir dedi.
Dernek faaliyetlerinin düzenli şekilde devam ettiğini söyleyen dernek başkanı Nurten Anıl,
Elimizden geldiğince kooperatiflerimizin tanıtmak ve kooperatiflerden alışveriş yapmayı yaygınlaştırmak istiyoruz Bu nedenle de bütün kooperatiflerimize sırasıyla destek vermek ve tanıtım yapmak için ziyaretlerimize devam edeceğiz.
Kadınlar emeklerini zamanlarını ortaya koyup bir şeyler üretip ayaklarının üstünde durup ailelerine katkıda bulunuyorlar. Üreten kadınlara destek olmak amacıyla bizler de onların yanında olmak için ziyaretlerimize devam edeceğiz. Bu ziyaretler esnasında hem kadınlarla bir araya gelip sohbet edip onlardan fikir alışverişi alırken hem de ürettikleri ürünlerden alarak kooperatiflere katkıda bulunmak istiyoruz.
Biliyorsunuz bir cok STK, bir çok birçok kooperatif var hepsi kendi çapında çok iyi işlere imzalar atıyorlar ama bir olmayı Birlik olmayı hedef koymak lazım bir olup birlikte olunduğunda güçlü olunur. İşte kadın gücünü ortaya koyabilmek için başladığımız bu ziyaretlerle bir farkındalık yarattık.
Şimdi  çok mutluyuz,artık kooperatifler de birbirlerine destek olmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirip birbiriyle fikir alışverişinde bulunuyorlar Bu da bizi çok mutlu ediyor hepsinin emeklerine sağlık. Kadının güçlenmesi adına çok güzel işlere imzalar atıyorlar.
Biz KATFA_DER olarak mümkün olduğunca kadın dayanışmasını ön planda tutup ziyaretlerimize devam edeceğiz diyen Nurten Anıl, bizleri çok güzel karşılayan altın eller kooperatifine ve başkanına çok çok teşekkür ederiz tekrar bir arada olmak üzere kendilerine kolaylıklar diliyorum dedi.
Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1914 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.